Побороти туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та наркоманію разом
Медики, освітяни, соцслужби та неурядові організації говорили про спільні проблеми. Зустрілися у Полтавському протитуберкульозному диспансері.
Координаційна рада з питань протидії туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та наркоманії діє при Полтавській обласній державній адміністрації і скликається щокварталу. До її складу входять чиновники, лікарі, освітяни, представники неурядових організацій та соціальних служб. На сьогодні ситуація із захворюваністю на туберкульоз складна, каже головний лікар Полтавського тубдиспансеру. Іще у 1995 в Україні оголошено епідемію.
Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру
- На сьогоднішній день показники по Полтавщині перевищують показник 50 на 100 тисяч населення, це і по Україні, що свідчить про епідемію туберкульозу.
Найбільша проблема зараз – мультирезистентна форма туберкульозу. Хворі потребують довготривалого лікування: і в умовах стаціонару, і амбулаторного. Курс прийому препаратів може тривати до 20 місяців. Лікарі скаржаться: далеко не кожному пацієнту вистачає терпіння витримати повний курс та приймати ліки щоденно у визначений час. Щодо ВІЛ-інфекції, ситуація також напружена: щорічно в області виявляють більше 400 інфікованих.
Оксана Даниленко, головний лікар Полтавського Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
- На обліку в нас сьогодні ВІЛ-інфікованих в області – більше 3 тисяч, майже 2 тисячі з них отримують антиретровірусне лікування, це той показник, який основний для нас. Це наша мета – щоб 90% хворих отримували це лікування, це захід і профілактичний.
Фактично лікування служить профілактикою, бо під час прийому препаратів інфіковані не розповсюджують вірус. На цьому засіданні своє ноу-хау презентує БО «Світло надії» – благодійники запроваджують швидке тестування серед молоді та підлітків у профтехучилищах та вишах, та профілактичну роботу на базі нещодавно створеного профілактичного центру.
Віктор Шилов, керівник профілактичного громадського центру для підлітків БО «Світло надії»
- Велика кількість в місті Полтава підлітків, котрі проживають окремо від батьків, і котрі є соціально уразливими групами населення, і тому дуже важливим є покращення їх можливостей. Не лише інформування, а дієві алгоритми, котрі допоможуть.
Благодійникам уже вдалося протестувати майже півтори сотні підлітків. Вони сподіваються на співпрацю із освітянами, соціальними службами та іншими структурами для покращення доступу до тестування.