Побороти туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та наркоманію разом

Медики, освітяни, соцслужби та неурядові організації говорили про спільні проблеми. Зустрілися у Полтавському протитуберкульозному диспансері.

Координаційна рада з питань протидії туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та наркоманії діє при Полтавській обласній державній адміністрації і скликається щокварталу. До її складу входять чиновники, лікарі, освітяни, представники неурядових організацій та соціальних служб. На сьогодні ситуація із захворюваністю на туберкульоз складна, каже головний лікар Полтавського тубдиспансеру. Іще у 1995 в Україні оголошено епідемію.

Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру

- На сьогоднішній день показники по Полтавщині перевищують показник 50 на 100 тисяч населення, це і по Україні, що свідчить про епідемію туберкульозу.

Найбільша проблема зараз – мультирезистентна форма туберкульозу.  Хворі потребують довготривалого лікування: і в умовах стаціонару, і амбулаторного. Курс прийому препаратів може тривати до 20 місяців. Лікарі скаржаться: далеко не кожному пацієнту вистачає терпіння витримати повний курс та приймати ліки щоденно у визначений час.  Щодо ВІЛ-інфекції, ситуація також напружена: щорічно в області виявляють більше 400 інфікованих. 

Оксана Даниленко, головний лікар Полтавського Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом

- На обліку в нас сьогодні ВІЛ-інфікованих в області – більше 3 тисяч, майже 2 тисячі з них отримують антиретровірусне лікування, це той показник, який основний для нас. Це наша мета – щоб 90% хворих отримували це лікування, це захід і профілактичний.

Фактично лікування служить профілактикою, бо під час прийому препаратів інфіковані не розповсюджують вірус. На цьому засіданні своє ноу-хау презентує БО «Світло надії» – благодійники запроваджують  швидке тестування серед молоді та підлітків у профтехучилищах та вишах, та профілактичну роботу на базі нещодавно створеного профілактичного центру. 

Віктор Шилов, керівник профілактичного громадського центру для підлітків БО «Світло надії»

- Велика кількість в місті Полтава підлітків, котрі проживають окремо від батьків, і котрі є соціально уразливими групами населення, і тому дуже важливим є покращення їх можливостей. Не лише інформування, а дієві алгоритми, котрі допоможуть.

Благодійникам уже вдалося протестувати майже півтори сотні підлітків. Вони сподіваються на співпрацю із освітянами, соціальними службами та іншими структурами для покращення доступу до тестування.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію