20 років у місті проходить конкурс дівочої вроди і талантів «Наталка Полтавка»

Ювілейний захід мав статус «благодійний» та передбачав збір коштів для лікування хворої 8-річної дівчинки Маргарити Бородай. Головна родзинка свята – виступ зірки української естради EL Кравчука.

У Полтавському міському Будинку культури під патронатом Полтавського міського голови Олександра Мамая відбувся ювілейний 20-й конкурс «Наталка Полтавка».

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьогодні цей захід за моєї підтримки, я приймав активну участь у цьому заході, я підготував подарунки для всіх без виключення дівчат, і тому я впевнений, що цей конкурс сьогодні дійсно буде гарним.

Вперше такий конкурс провели у 1997 році.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Зараз за моєю спиною виступає саме організатор цього конкурсу – Лариса Семеняга. І хочу особисто висловити слова подяки, тому що саме вона започаткувала цей конкурс. І сьогодні кожен міський голова зобов’язаний проводити цей конкурс у нашому місті.

20 років тому Ларису Семенягу призначили директором міського Будинку культури. З цього і розпочалася історія конкурсу «Наталка Полтавка».

Лариса Семеняга, засновниця конкурсу «Наталка Полтавка»

- Це були перші роки незалежності нашої України. Я об’єднала навколо себе таких же творчих людей, і ми почали думати. Олег Година запропонував: «А давай проведем конкурс «Наталки і Петра», а я кажу: «Давай проведем конкурс «Сучасної Наталки Полтавки». Так ось і з'явився цей конкурс.

На подіум вийшло 10 дівчат – переможниці та учасниці конкурсу різних років. Вікторія Жирова – учасниця першого конкурсу «Наталка Полтавка», яка посіла третє місце. Через кілька років жінка почала працювати в Полтавському міському Будинку культури, згодом виступала у ролі організатора, ведучої і сценариста конкурсу.

Вікторія Жирова, друга Віце-міс конкурсу «Наталка Полтавка» 1997 року

- Взагалі трішечки є хвилювання, але так як я вже звикла до сцени, тому такого хвилювання, як перед камерами, у мене немає. Просто хочеться дуже гарно виступити, гарно представити себе і всіх дівчат.

Наталя Златопольська посіла перше місце у конкурсі «Наталка Полтавка» 16 років тому. Жінка зізнається, що із задоволенням погодилась на участь у цьогорічному конкурсі. Проте, незважаючи на досвід, дуже хвилюється, адже цей конкурс особливий не тільки через свою ювілейну дату, а й через статус благодійності.

Наталя Златопольська, переможниця конкурсу «Наталка Полтавка» 2001 року

- Дійство сьогодні змушує повернутися у форму. Тому що сьогодні захід благодійний. Ми сьогодні зібралися для того, щоб допомогти маленькій дівчинці в її лікуванні.

Оксана Дайнега, в.о. директора Полтавського міського Будинку культури 

- Так як Наталка Полтавка – це, перш за все, добра і чуйна дівчина, тому ми вирішили зробити цей конкурс благодійним, і «Наталки» також погодилися підтримати нашу ідею.

Дівчата дефілювали у різних образах, демонстрували дизайнерський одяг і українські вінки. Всі дівчата отримали подарунки від партнерів конкурсу. А Полтавський міський голова Олександр Мамай подарував учасницям 10 путівок на двох до Львова. Родзинка ювілейного конкурсу – виступ зірки української естради EL Кравчука. Співак зауважив, що цей конкурс для нього є символічним, адже у його творчості така ж ювілейна дата – 20 років. EL Кравчук зізнався, що хвилюється перед виступом.

EL Кравчук, співак

- Для мене сьогодні хвилюючий концерт навіть, я вам скажу чесно. Тому що у мене багато друзів з Полтави, і ось я свою енергію якось разом з ними несу сьогодні. І не хочеться теж підвести нікого.

Захід мав статус «благодійний», адже під час нього збирали кошти для лікування хворої 8-річної Маргарити Бородай. В результаті зібрали близько 12 000 гривень.

Стрічка новин