Розпочалась активна фаза українсько-данської операції «Північний сокіл- 2017»

Розпочалась активна фаза українсько-данської операції «Північний сокіл- 2017»

Сьогодні, 9 березня, розпочалась спільна українсько-данська військово-транспортна операція «Північний сокіл — 2017» з перевезення пального на острові Гренландія.

З військового майданчика аеропорту Бориспіль до авіаційної бази «Ольборг» Королівських ВПС Данії на літаку Іл-76МД відбула група українських авіаторів на чолі із заступником начальника авіації Командування Повітряних Сил ЗС України полковником Олександром Кулібабою.

— Серед основних запланованих завдань — транспортування військово-транспортним літаком Іл-76 МД з авіабази ВПС США «Туле» до данської полярної станції «Норд» 700 тисяч тонн палива та супутніх вантажів. До виконання цієї місії відряджено 22 українських військовослужбовців Повітряних Сил Збройних Сил України, — зазначив представник Командування ПС ЗС України, який в складі екіпажу вирушив до Гренландії — заступник начальника авіації Командування Повітряних Сил ЗС України полковник Олександр Кулібаба.

— Необхідно підкреслити, що на острові Гренландія українські військові льотчики виконуватимуть завдання у надзвичайно важких кліматичних умовах Арктики, які визначаються низькими температурами повітря до —50 градусів при швидкості вітру до 15-20 метрів за секунду, штормовою погодою, відсутністю наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів, — додав він.

Саме цим вимогам повністю відповідає український військово-транспортний літак Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України, який за своїми технічними характеристиками дозволяє здійснювати завантаження та розвантаження великогабаритних вантажів за допомогою кранового обладнання літака та здійснювати посадку на короткі злітні смуги, що мінімально обладнані навігаційними засобами. А екіпажі Мелітопольської бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України вже дев’ятий рік поспіль доводять здатність виконати поставлені завдання будь-якої складності.

Планується, що виконання операції «Північний сокіл — 2017» завершиться 12 квітня поточного року.

Стрічка новин