22 полтавці та 2 кременчужанина уже отримали міжнародні посвідчення водія

Послуга діє у сервісних центрах МВС із 1 лютого. Без додаткових іспитів та навчань, якщо у вас є права, можна отримати документ, що робить їх дійсними за кордоном.

Юлія Крайсвітня сьогодні отримала новий документ – міжнародні водійські права.

Юлія Крайсвітня, отримала міжнародне посвідчення водія

- Періодично буваю за кордоном, планую бувати частіше. Звичайно, зручніше їздити власною машиною – ось для цього я і отримала це посвідчення.

Невелика книжечка з картону дозволяє водити авто у країнах світу, що підписали Женевську конвенцію про дорожній рух. Вона не дійсна без посвідчення національного зразка. Тут інформація про українські права у перекладі на кілька іноземних мов. Теоретично пластиковими національними водійськими посвідченнями можна користуватися у більшості країнах Європи. На практиці, за словами туристів, без міжнародного посвідчення їх не визнають, коли береш автівку в оренду. 

Вікторія Трощак, спеціаліст сектору персоналу та зв'язків із громадськістю Регіонального Сервісного центру МВС в Полтавській області

- Для того, щоб отримати міжнародне посвідчення водія, необхідно звернутися до найближчого територіального сервісного центру МВС, та надати адміністратору такі документи: посвідчення водія, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також 2 фотокартки розміром 3,5 на 4,5 сантиметри на матовому тлі.

Наша героїня отримала міжнародне водійське посвідчення через півтори години після того, як здала усі необхідні документи. Інколи на це може піти кілька днів. У Сервісному центрі кажуть: в залежності від наявності бланків, кількості заяв та завантаженості персоналу – до 5 діб. Інформацію у поданих документах перевіряють за базами даних, і інколи людині можуть відмовити у видачі міжнародних прав. 

Вікторія Трощак, спеціаліст сектору персоналу та зв'язків із громадськістю Регіонального Сервісного центру МВС в Полтавській області

- Підставою для відмови у наданні послуги може стати те, що особа позбавлена права керування транспортним засобом, особа знаходиться в розшуку, посвідчення водія знаходиться в розшуку, або термін дії національного посвідчення водія закінчується на момент видачі міжнародного посвідчення водія, а також невідповідність персональних даних, вказаних заявником у заяві.

Ціна послуги – 8 гривень 16 копійок плюс комісія банку, як пояснили – це виключно за бланк. Станом на 7 березня у Полтаві видано 22 міжнародних посвідчення, 2 – у Кременчуці, 1 – у Миргороді і 4 в Гадячі.

Стрічка новин