В Полтавській обласній бібліотеці презентували історико-біографічну розвідку «Павло Маляр»

Головна постать видання – наш земляк, маловідомий письменник, журналіст і педагог. Співавтор розвідки – двоюрідний онук Павла Маляра Володимир Джунь.

Українська земля багата на талановитих людей, зокрема, на письменників. Творчість деяках здобула популярність як на Батьківщині, так і за її межами. Проте, є безліч маловідомих талановитих письменників, наприклад, наш земляк Павло Маляр. Український письменник, публіцист і журналіст народився у 1910 році у Миргороді. Автор збірки новел «Щастя», трилогії «Золотий дощ», повісті «Хліб». У Полтавській обласній бібліотеці презентували історико-біографічну розвідку «Павло Маляр». 

Марина Федорова, завідуюча відділом краєзнавства Полтавської обласної бібліотеки ім.І.П.Котляревського

- Заступник директора з наукової роботи Миргородського Краєзнавчого музею Людимила Розсоха і двоюрідний онук Павла Маляра Володимир Джунь, вони зробили таку історичну розвідку, яка називається «Павло Маляр». Вона була присвячена сторіччю від Дня народження. Це було 7 років тому.

На захід завітав співавтор видання, двоюрідний онук письменника Володимир Джунь.

Володимир Джунь, двоюрідний онук Павла Маляра 

- Всі дані, які мені розказала моя бабуся Єлизавета, його рідна сестра, воно мені лишилося з дитинства. Потім, коли я став дорослим, я почав цікавитися своїм родоводом і творчістю письменника Павла Маляра.

Володимир Джунь – начальник геральдичної служби Одеського міського козацького товариства, підполковник. Наразі чоловік – військовий пенсіонер, займається геральдикою і генеалогією. Пан Володимир розповідає, що коли почав вивчати свій родовід, зрозумів, що дуже мало інформації збереглося про двоюрідного діда, який за певних обставин покинув країну.   

Володимир Джунь, двоюрідний онук Павла Маляра 

- У Павла Маляра була важка доля, коли почалась війна, його примусово забрали гостарбайтером в Німеччину, де він пройшов свій тяжкий шлях. Потім доля склалася так, що він лишився у Німеччині, потім він мігрував в Канаду, а потім – в Америку.

Постійним місцем проживання Павла Маляра стала Америка. Там він став професором Сиракузького університету, де викладав українську мову, а також займався журналістикою. З того часу до України Павло Маляр не повертався.

Стрічка новин