Шевченко, створений полтавцями

У Полтаві відзначили річницю від Дня народження українського Кобзаря. Цього разу під час урочистостей біля монумента визначному поетові показали виставку робіт звичайних полтавців. Це портрети, створені у різні роки в різних техніках. Всього – близько 3 десятків.

Тарас Шевченко в образах, створених звичайними полтавцями. Просто неба у сонячний ранок четверга. До 203 річниці від Дня народження Кобзаря по обидва боки від пам'ятника – виставка. Це портрети, зроблені аматорами. На заклик міських бібліотек показати тематичні картини відгукнулись читачі.

Таміла Дузенко, директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи

- Є тут портрети і 20-літньої давності, є нові, є 40-х років. Всі бажаючі принесли свої портрети. Вишивали ці портрети, малювали. Це не професійні майстри. Це люди за покликом душі робили це.

Всього – близько 3 десятків робіт. Після показу їх планують знову повернути авторам.

Традиційно 9 березня у Петровському парку лунають вірші Шевченка. А полтавці та гості різного віку урочисто вшановують пам'ять поета, покладаючи квіти до підніжжя монумента. Хоча за 47 років життя, говорить мер Полтави, Шевченку вдалося не тільки стати ідеалом української літератури і мови.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Це, мабуть, людина державницька, у першу чергу. Людина, яка пропагувала нашу незалежну країну. На сьогоднішній день ми ще слабка країна, і повинні всі, без виключення об'єднуватись навколо Тараса Григоровича Шевченка, тому що саме він був символом єдиної незалежної нашої країни.

Стрічка новин