Блокувальники на Донбасі відмовляються віддати поліції особисту зброю

Блокувальники на Донбасі відмовляються віддати поліції особисту зброю

Штаб блокади торгівлі з неконтрольованими територіями Донбасу заявив, що не збирається виконувати заборону на ввезення в Донецьку область зброї, зокрема й офіційно зареєстрованої.

У штабі назвали такі вимоги обмеженням конституційних прав.

Там нагадують про статтю 19 Конституції України, у якій ідеться про те, що "ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством".

Водночас керівництво Донецької військово-цивільної адміністрації нагадує, що на територію області забороняють ввозити зброю до завершення антитерористичної операції, навіть якщо є дозвіл на її володіння.

Це пояснюють прагненням захистити людей від злочинів, пов'язаних із вогнепальною зброєю.

Відповідне розпорядження видав начальник обласної поліції В'ячеслав Аброськін.

"На Донеччині почастішали випадки перевезення вогнепальної зброї через блокпости, при цьому в багатьох випадках власники, наражаючи оточуючих на небезпеку, не дотримуються правил поводження із зареєстрованою вогнепальною зброєю", - йдеться в повідомленні поліції.

"Коли полювання на Донеччині заборонене, питання, навіщо люди везуть зброю через блокпости, залишається відкритим. Тому мною було прийнято рішення при виявленні у людей на блокпостах вогнепальної зброї просити їх тимчасово здавати зброю до відділень поліції", - наголосив генерал Аброськін.

"У разі, якщо людина буде відмовлятися, заборонити подальший в'їзд. У зоні проведення АТО ми не можемо дозволити собі таку розкіш, аби люди розгулювали вулицями зі зброєю", - додав він.

Один із ініціаторів блокади торгівлі із неконтрольованими районами Донбасу, депутат парламенту Єгор Соболєв в інтерв'ю "Главкому" визнав, що блокувальники мають зброю.

"Так, є озброєні блокувальники. Йдеться про десятки, якщо не про сотні таких людей. Ядро блокадників становлять люди, які пройшли війну. Більшість із них розуміє, що війна не закінчилася. Вони мають зареєстровану, тобто легальну зброю. Я так розумію, що саме на таку зброю оголосила полювання Національна поліція", - сказав він.

У поліції Донецької області повідомили про посилення превентивних заходів, головна мета яких - повністю перекрити шляхи перевезення нелегальної зброї.

"Сьогодні усі блокпости та транспортні артерії Донеччини - під контролем поліції. Тут щодня цілодобово працюють понад 250 поліцейських", - ідеться у повідомленні поліції.

Активісти, переважно колишні бійці батальйонів "Донбас", "Айдар" і "Правого сектора", блокують кілька залізничних напрямків на Донбасі вже другий місяць поспіль.

Вони закликають владу повністю припинити торгівлю з тимчасово окупованими територіями, вважаючи, що гроші, які надходять так званим "ДНР-ЛНР", використовуються для підтримки озброєних сепаратистів.

Стрічка новин