Лише 5% українських доріг відповідають нормам

Решту треба ремонтувати. Два тижні тому в Полтавській області після зими запустили два асфальтні заводи та почали лагодити шляхи. У службі автомобільних доріг запевняють, що вже залатали близько 10 тисяч квадратних метрів.

Тепло і без снігу – на дорогах з'являється спецтехніка. Ямковий ремонт якраз відбувається при виїзді із Полтави у напрямку Києва. Від останнього світлофора починається територія обласного значення. Зараз тут одна смуга руху перекрита. До кінця тижня мають підлагодити й іншу.

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Зі слів Міністра, 95% мережі в Україні потребують ремонту. Ми – не виняток. І навіть те, що вважається проїзною дорогою, виходячи з норм і правил, то зрозуміло, що у нас... Тільки М-03 «Київ-Харків-Довжанський» на ділянках, де проведені і завершені роботи з капремонту або реконструкції, тільки там відповідають діючим нормативам.

Два тижні тому, кажуть в облавтодорі, запустили два асфальтні заводи. Взагалі заплановано, що працюватимуть сім. Спочатку беруться за шляхи з найбільш інтенсивним рухом. Після зими, зізнаються дорожники, шляхи в жахливому стані: заморожування і танення зруйнували покриття. Плюс – натиск важкої техніки. У результаті – на дорогах не тільки вибоїни, а й навпаки – підняття.

Віталій Туз, заступник директора з експлуатаційного утримання Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Не тільки ямкові. Зараз починають утворюватись «пучины». Ямковий ремонт простіший – асфальтобетон уклали і виконали. А тут велика кількість покриття потребує висихання.

Наразі, повідомляють в облавтодорі, продовжують ремонтувати дорогу «Хорол-Семенівка-Кременчук». Починаються масштабні роботи із двох шляхопроводів: Р-52 «Дніпропетровськ-Решетилівка» і Р-60 «Кроливець-Конотоп-Лубни-Пирятин». Крім того, цьогоріч мають взятися і за мости: у Лохвицькому районі, де минулоріч замінювали балку. І готують проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт мосту у Селещині. 

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Нам на поточний дрібний та експлуатаційне утримання державний бюджет виділив 160 мільйонів. Це в межах минулого року. І плюс в межах мільярда залучає область за рахунок коштів держбюджету, міжнародних державних організацій для проведення робіт і Київ-Харків-Довжанський в обхід Лубен, і на Р-52. А також на М-22 – це продовження капітальних і поточних середніх робіт. І тут же залучається 10% співфінансування з обласного бюджету.

Держбюджет виділяє тільки 10% із необхідних науково розрахованих на утримання доріг, кажуть фахівці. З року в рік фінансування таке ж недостатнє, тому і стан доріг, говорять фахівці, відповідний. 

Стрічка новин