Цьогоріч, можливо, востаннє 8 березня буде вихідним днем

Процеси декомунізації докотилися і до жіночого свята. Його називають пережитком радянських часів, днем боротьби за свої права представниць найдавнішої професії. Тим часом жінки із такою переоцінкою цінностей не згодні. Напередодні 8 Березня ми поспілкувалися із представницями прекрасної статі у військовій формі і запитали – чи потрібен їм законний жіночий день.

Військова частина А-0312 спеціалізується на ремонті військової техніки та перевірці засобів радіохімічного захисту. Жінок тут можна зустріти буквально з порогу. 

/- Телефони, зажигалки, цигарки здаєм. 

- Доброго дня! Так, нічого не несем? Телефон, цигарки здали?/

Це – хіміко-радіометрична лабораторія. Вікторія Загорна перед тим, як видати військовим, тестує усі види засобів радіохімічного захисту: протигази, захисні костюми, димові суміші. Відповідальність нежіноча, бо від її роботи залежить життя і здоров'я багатьох людей. Сувора дисципліна, військова форма замість сукні та навантаження нарівні з чоловіками.

Вікторія Загорна, старший лаборант

- В першу чергу ми – військовослужбовці, ми знали, куди ми йдем.

Уміє стріляти з різних видів зброї, знається на тактиці бою, тактичній медицині, і пройшла обкат танком і ось ця дівчина. 5 місяців як вона воює за те, щоб чоловіки в частині були одягнені. Зараз Світлана Куць – швець взводу матеріального забезпечення. Каже: військову службу обрала добровільно. 

Світлана Куць, швець взводу матеріального забезпеченння 

- Перш за все, я мама, яка виховує 2 синів, і моїм девізом по життю є «Хто, як не я, покаже приклад своїм дітям».

Іще один надважливий об'єкт частини – медпункт. Тутешня саніструктор із 7 ранку уже на роботі. Стерилізує інструменти, обходить казарми, перевіряє стан здоров'я водії та солдатів, які заступають на наряд. А ще – займається профілактикою хвороб серед військових та їх родин. Цієї зими її методи спрацювали так, що перезимували без грипу.

Олена Шворак, санітарний інструктор

- Народними методами, знаннями, що температура до 38 нічим не збивається. Соки, води, трави – у нас це дуже практикується, так як ми знаходимся в дуже мальовничому місці, у нас на території дуже багато дерев, липи, чорної бузини...

Багато жінок – і в радіовузлі частини, від їх роботи залежить якість і вчасність передачі службової інформації. Хай не у камуфляжі, та на бойовому посту ось ця дівчина, вона відповідає за військовий інтернет. 

Олена Ольхова, працівниця ЗСУ

- Це автоматизована система управління «Дніпро», через яку здійснюється передача та прийом телеграм.

Військові прекрасної статі в один голос кажуть: на службі почуваються комфортно. Більше того, у чоловічому колективі без жінки – ніяк.

Ірина Чорна, старший солдат військової служби за контрактом

- Як мати, вона більш відповідальна, вона більше піклується, і коли ставлять їй якісь задачі, вона розуміє, що саме на її плечі поклали якусь задачу, і вона повинна її виконати. Я постійно чую від чоловіків, що як добре, коли є жінки, бо і нагадають...

Ігор Іванченко, командир військової частини А-0312

- Вони більш посидючі, старанні, організовані. В нашій частині проходять службу всього 66 жінок, із них 23 військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, і 43 жінки, які працівники ЗСУ.

Напередодні 8 березня чоловіки частини 0312 дарують своїм  жінкам.... Всесвіт. Посеред робочого дня вони мають можливість скинути берці, лягти горілиць і спостерігати за рухом небесних світил у пересувному планетарії. Прекрасна стать переконана: законний жіночий день хоч раз на рік має бути. І байдуже – якого числа.

Олена Шворак, санітарний інструктор

- Головне, щоб про жінку чоловіки не забували. Про її красу, вроду, значимість в житті. 

Ірина Чорна, старший солдат військової служби за контрактом

- Навіть якщо сам чоловік вибере для себе якийсь такий особливий день, в який він буде дарувати квіти, буде дарувати своє тепло, свою любов, це вже є великий показник того, що його мама його правильно виховала.

Стрічка новин