Клуб гіпертоніків – у полтавській лікарні оголосили цикл лекцій для пацієнтів

Щотижня у навчально-практичному центрі 2-ї амбулаторії сімейної медицини проводять інформаційні заняття з різних тем. Лікарі кажуть: у такий спосіб вирішили боротися із необізнаністю людей з питань власного здоров'я.

Тут показують на перший погляд елементарне – як виміряти тиск. Лікар нагадує: до уваги треба брати показники на тій руці, де вищі цифри. А сам апарат розмістити на рівні серця. Артеріальна гіпертензія – тема першої лекції цілого навчального циклу для пацієнтів. 

Ігор Іваницький, доцент кафедри сімейної медицини УМСА

- Розповсюдженість артеріальної гіпертензії зростає, лікується вона вкрай погано, пацієнти не приймають препарати, пацієнти не обізнані зі своїм захворюванням. І саме з цією метою ми, кафедра сімейної медицини, навчально-практичний центр сімейної медицини, ми розробили такий тренінговий курс...

Діагноз «Артеріальна гіпертензія» ставиться на прийомі лікаря, коли помічене стійке підвищення тиску до цифр 140/90 і вище. Існує також гіпертензія «білого халату» – це коли тиск підвищується у кабінеті лікаря, а вдома нормальний, і ситуація навпаки – амбулаторна гіпертензія. В спірних ситуаціях медики радять цілодобове обстеження. Для цього є спеціальний пристрій – апарат добового моніторингу артеріального тиску. Щоправда, отримати такий пацієнт може всього в кількох закладах Полтави – обласному кардіодиспансері та навчально-тренувальному центрі, що в амбулаторії сімейної медицини №2. 

/Добу він його носить, потім приходить, інформація скидається на комп'ютер, і вже обробляється програмно і, відповідно, робляться якісь висновки про подальше лікування/

Лікарі наголошують: попередженням недуги має займатися кожен, кому вже виповнилося 30, і особливо – групи ризику.  

Олександр Катеринчук, лікар-кардіолог

- Перш за все, це чоловіки віком старше 40 років, та жінки старше 50. Це пацієнти, у яких є генетична схильність, тобто, в роду були батьки чи інші близькі родичі, які хворіли на артеріальну гіпертензію. Це пацієнти із цукровим діабетом і з захворюваннями нирок.

Профілактика недуги нехитра – корекція способу життя. Правильне харчування з обмеженням солі, рухлива активність та позитивний психоемоційний настрій. 

Лекції для пацієнтів проходять щотижня на території 2 амбулаторії сімейної медицини – біля 4 лікарні. Тут розповідають основне, що треба знати про ті чи інші захворювання, їх лікування та профілактику. Вхід вільний для всіх, хто зацікавиться. Оголошення про точний час і дату організатори обіцяють розміщувати у кожній амбулаторії міста. Найближчим часом планують розповісти про остеопороз та остеоартроз.

Стрічка новин