Газові перипетії у стінах Полтавської обласної ради

Депутатам знадобилося кілька спроб на те, аби відмовити приватним компаніям у видобутку газу на території Полтавщини.

На порядку денному 14-ої сесії обласної ради сьомого скликання – більше 60 питань. Левова їх частина стосується наболілого для Полтавщини – надання дозволів газовидобувним компаніям. Спершу голосують за погодження таких для ПАТ «Укргазвидобування». Більшістю голосів – відмовляють. А от на відмові погодження дозволів приватним компаніям починають «буксувати». Депутати, які виступають проти надання, апелюють до непідписаних соціальних угод. 

Олег Діденко, заступник голови комісії обласної ради з питань ПЕК

- На попередній комісії ми зверталися, що потрібно на комісію принести дану підписану угоду, щоб ми цю угоду показали депутатам обласної ради, що ось вона підписана, ці кошти надійдуть у фонд, чи до обласної ради, чи до місцевих громад, і потім тільки надавати погодження на працю у Полтавській області, на території полтавської громади.

До обговорення підключається  народний депутат України Сергій Каплін. Лідер Соціал-демократичної партії переконаний, що приватні фірми заохотили депутатів надати дозволи, і звернувся з цього приводу до правоохоронців. 

Сергій Каплін, народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії

- Протягом цього тижня ділки донецького, донбаського походження бігали по фракціях і пропонували неймовірні гроші за погодження дозволів. Саме через це ми зараз відмовили державній компанії на дозвіл видобутку, і очевидно, що тут буде проголосовано силами тих, хто взяв гроші, дозвіл приватним компаніям.

У ході дискусії у присутніх в залі виникає дві пропозиції.

ІНТЕРШУМ

Перша пропозиція – погодження, друга – відмова. Будь-яке рішення повинно набрати 43 голоси.

Голосування і за першою, і за другою пропозицією провалюється. Не набирається більшість голосів. Така ж сама ситуація виникає і з пропозицією щодо зняття питання з порядку денного. Тож дозволи «АРКОНА ГАЗ-ЕНЕРГІЯ» та «Арабському енергетичному альянсу ЮЕЙ» залишаються висіти у повітрі до того моменту, як Валерій Прядко не вносить пропозицію знову розглянути їх.

Валерій Прядко, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) у Полтавській обласній раді

- Якось дуже нелогічно виглядає: ми відмовили 14 дозволів «Укргазвидобуванню», державній компанії, а дві приватні – партії інші хотіли просунути, і все-таки дати їм дозвіл, не дивлячись на спротив громади, не дивлячись на те, що люди занепокоєні цією ситуацією, не дивлячись на те, що не підписані соціальні угоди сьогодні з цими компаніями, і не дивлячись на те, що там дуже мізерна сума проставлена в цих угодах.

Депутати голосують, і таки набирають необхідну кількість голосів. Рішення про відмову надання дозволів на видобування газу і нафти прийнято.

Сергій Каплін, народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії

- Сьогодні соціал-демократи зупинили дві великі олігархічні компанії, які намагалися забрати надра у простих українців, які проживають на території нашої з вами рідної землі, нашої області. Ми зупинили це, але наша боротьба продовжується. Я сьогодні вніс ідею, аби видавати погодження державній компанії, підкреслюю, комунальній, яка буде належати всім мешканцям Полтавської області. Ми в стані самі добувати газ і нафту, і цих грошей вистачить, щоб підтримати гарні дороги, пенсіонерів, інвалідів.

Крім того, депутати на цій сесії проголосували за утворення цільового фонду у спецфонді обласного бюджету Полтавщини, куди мають йти відшкодування 5-відсоткової ренти від підприємств, які здійснюють видобуток вуглеводнів на території області.

Стрічка новин