Снаряди від «Катюші» поруч із залізницею

Село Лутовинівка Козельщинського району днями опинилось у небезпеці. Причина тому – 17 снарядів, які знайшли біля залізниці Полтава – Кременчук. Такі боєприпаси використовували на гвардійських реактивних мінометах. За однією із версій, склад боєприпасів відкопали так звані «чорні» археологи. Але, побачивши знахідку, залишили її просто неба.

В кроці від небезпеки. Заготовляв дрова, а натрапив на реактивні снаряди – така знахідка чекала жителя села Лутовинівка. Чоловік зорієнтувався миттєво, повідомивши про надзвичайну ситуацію до сільської ради.

Володимир Григоров, Лутовинівський сільський голова

- Було знайдено предмет, який виглядав із землі, металевого походження. Було сповіщено по 102 нашу поліцію, яка відреагувала миттєво. Приїхала служба МНС.

На вигляд – металеві предмети, а на ділі – боєприпаси часів Другої світової. 

Володимир Віннік, начальник групи піротехнічних робіт

- На даний момент вилучені боєприпаси реактивної артилерії, це так звані наші «Катюші», і боєприпаси, які використовувалися в авіації. Вилучено 17 боєприпасів калібру 132 міліметра.

А ще боєприпаси калібру 45 міліметрів та 6 підривників. Ці вибухові предмети становили небезпеку як для населення, так і для залізничної дороги, яка проходить поруч.

Володимир Григоров, Лутовинівський сільський голова

- Від даної знахідки наше село розміщене метрів 300. Поруч із знахідкою проходе залізничне полотно.

За добу залізницею Полтава – Кременчук проїжджають приблизно 50 потягів, серед них – і пасажирські. Необережне поводження з боєприпасами призвело б до детонації, тобто, вибуху. А розліт осколків сягав би 800 метрів.

Небезпечну знахідку піротехніки вивезли у безпечне місце та підірвали. 

Стрічка новин