На Донбасі розблокували потяг, що курсував до "ЛНР"

На Донбасі розблокували потяг, що курсував до "ЛНР"

Активісти, які проводять блокаду на Донбасі, не перешкоджали проїзду одного з вантажних потягів, який був заблокований ще наприкінці січня в Луганській області, стверджують в Укрзалізниці.

Самі "блокадники" це заперечують.

"Сьогодні, 4 березня, об 11:56 відновив рух локомотив та 57 порожніх вагонів, що були заблоковані 25 січня сторонніми особами на перегоні Шипілове - Світланове", - йдеться у повідомленні Укрзалізниці.

"Учасники блокади не заважали залізничникам. Колії були очищені від сторонніх предметів", - додають залізничники.

За їхніми словами, весь процес контролювали правоохоронці.

В Укрзалізниці відзначають, що згаданий потяг курсував до станції Браунівка (територія самопроголшеної "ЛНР" неподалік міста Антрацит) "для завантаження енергетичним вугіллям на адресу Центренерго для ТЕС і ТЕЦ України".

Чи буде він і надалі їздити до Браунівки, в Укрзалізниці не уточнюють.

Зараз потяг поїхав на підконтрольну Києву територію - до станції Ниркове.

Водночас у "Штабі блокади" заперечують рух поїздів на згаданій ділянці.

"Не дивлячсь на провокації поліції з підкидуванням вибухових речовин і патронів, редут "Богдан" здійснює блокаду, а пошкодження колій, у деяких місцях, робить рух на окуповані території фізично неможливим", - йдеться у повідомленні "Штабу" на Facebook.

Раніше поліція Луганщини заявила про виявлення вибухівки біля "редуту" активістів, що знаходиться між станціями Шипілове та Світланове.

"Під однією з опор мосту, де стоїть їхній намет, виявлено міни "МОН", гранати РГМ-5, близько двох кілограмів тротилу із необхідними пристроями для здійснення вибухів, димові шашки, патрони", - написала речниця поліції на Луганщині Тетяна Погукай у Facebook в суботу.

У "Штабі блокади" це називають провокацією.

Активісти виступають за повне припинення торгівлі (зокрема й вугіллям) з самопроголошеними "ДНР" і "ЛНР".

Стрічка новин