У технічному університеті презентували унікальні технології

Застосування снаббінгу у видобуванні нафти і газу стало предметом обговорення на міжнародній науково-практичній конференції у виші.

На сьогоднішній день нова технологія ремонту свердловин – снаббінг – активно застосовується у розвинених країнах світу.

Олексій Раптанов, директор з видобування і переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз

- Якщо зупинити свердловину на капітальний ремонт, то втрачається кілька сотень тисяч газу за добу. Якщо цей ремонт проводиться кілька місяців, то це кілька мільйонів, десятків мільйонів ми втрачаємо газ. Снаббінг – це капітальний ремонт без зупинки свердловин. Тобто, це унікальна технологія.

Цього дня снаббінгу присвячують міжнародну науково-практичну конференцію у Полтавському національному технічному університеті імені Ю.Кондратюка. Її організаторами виступили давні партнери – провідний технічний навчальний заклад Полтавщини та компанія ДТЕК. Учасниками зібрання стали близько 30 нафтогазових українських та іноземних компаній, науковці, викладачі та студенти вишу.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ

- Ми вважаємо, що для підготовки висококваліфікованих фахівців, які будуть в подальшому працювати на виробництві, необхідно послухати думку виробничників, послухати, про які інноваційні ідей будуть вестися дискусії. І, безумовно, наші науковці будуть брати участь у цих дискусіях, адже ми також цими процесами опікуємося, вивчаємо і будемо пропонувати свої методики і технології.

На засіданні обговорюють особливості застосування снаббінгу у складних гірничо-геологічних умовах нашої країни, питання промислової безпеки, аспекти державного регулювання проведення таких робіт. 

Сергій Щербак, начальник Управління Держпраці в Полтавській області

- Капітальний ремонт свердловин, нормативна документація напряму забороняє проводити без глушіння свердловин. Але ми всі розуміємо, що технології не стоять на місці. Вони рухаються вперед. Управління Держпраці у Полтавській області не має права трактувати законодавство і змінювати його нормативну базу, але ми є партнери для бізнесу, і ми надамо методичну допомогу в цьому питанні для того, щоб вийти на центральний рівень, і все-таки внести зміни до нормативних актів.

Завдання №1 для кожної газовидобувної компанії України – підвищення ефективності роботи. Збільшити обсяги видобування газу і нафти якраз і покликана допомогти унікальна технологія снаббінгу. 

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Полтавська область націлена на те, щоб енергетична безпека і енергетична ефективність, яка саме залежить від нашої території, була на найвищому рівні, щоб ми могли і видобувати, і розвивати, і досліджувати, і виховувати молодь, спеціалістів. А та сьогодні конференція, яка відбувається у стінах технічного університету, вона додатково дає поштовх, щоб ми вивчали нові технології.

Вже вкотре саме Полтавський національний технічний університет стає головним майданчиком Полтавщини, який об'єднує зусилля науки, влади та бізнесу навколо розвитку видобування нафти і газу.

Стрічка новин