Цікавим дозвіллям рятують підлітків полтавські благодійники

Замість читати нудні лекції задля профілактики негативних явищ, вони вирішили пропонувати тінейджерам із ПТУ ігри в теніс, боулінг чи участь у цікавих заходах. Досвідом поділилися з колегами із соціальних служб.

«Круглий стіл» із партнерами – освітянами та працівниками соціальних служб – влаштувала благодійна організація «Світло надії». За мету ставили створення спільного плану заходів профілактики негативних явищ серед підлітків.

Віктор Шилов, керівник профілактичного центру для підлітків БО «Світло надії»

- Наприклад, щоб профілактику ми бачили не як сумні лекції, а як інтерактивну двосторонню роботу. У вигляді квесту, у вигляді брейн-рингу.

«Світло надії» проблемними тінейджерами займається уже більше 3 років, у виховній роботі спеціалістам організації допомагають самі підлітки. 

Артем Величко, допомагає працювати з підлітками

- Я прийшов сюди, щоб донести до інших підлітків те, що вони можуть отримати якусь інформацію якісно, у невеликій формі, і це все безкоштовно. Також щоб вони могли брати участь у різних заняттях.

Артему Величко 17, він родом із Миргорода, навчається в Полтаві та допомагає благодійникам знайти спільну мову із підлітками. Він розповів, що його однолітки починають пробувати «доросле» життя років із 13. А ще підказав: на підлітків в жодному разі не можна «тиснути». Цільова аудиторія благодійників – тінейджери із профтехучилищ. Для них влаштовують інформаційні заняття, їх запрошують пограти в теніс, боулінг чи взяти участь у різних квестах. Минулого року благодійники відкрили спеціалізований профілактичний центр, більше ніж 800 підлітків уже скористалися його послугами. Щодня його відвідує 25-30 осіб, тут можна пограти в різні ігри, пройти безкоштовне тестування на ВІЛ, а ще – ненав’язливо працює психолог. 

Стрічка новин