Рік тому, 5 березня, у Полтаві почала роботу нова поліція

Чому в патрульних некомплект особового складу та так багато на службі жінок – головний коп Полтави відповів на запитання журналістів. Прес-конференцію у відомстві скликали з нагоди річниці появи в місті патрульної поліції.

Рік тому, 5 березня, у Полтаві з’явилася нова поліція. На добре навчених копів у красивій формі покладали великі надії. Пройшов рік – і вони самі визнають: ілюзії трохи розвіялись. Щоправда, винні в цьому далеко не завжди патрульні. 

Віталій Мельничук, начальник Управління патрульної поліції в м.Полтава

- Всі думали: «От зараз прийдуть нові копи, і всі проблеми закінчаться». Але знову ж таки, коли люди просять про допомогу у тій самі крадіжці – патрульна поліція тільки фіксує це правопорушення, викликає слідчого, а розслідування проводять же територіальні органи поліції....

Перед річницею створення патрульної поліції у Полтаві головний коп міста скликає журналістів. Каже, загалом роботою пишається, бо рівень довіри до правоохоронців таки виріс, корупція на дорогах зменшилася і п’яних водіїв поменшало. Нам розповіли: щодня на патрулювання вирушає 18-19 автівок – це менше, ніж потрібно. Некомплект особового складу полісмени в секреті не тримають. Із 251 навченого минулоріч патрульного 5 чоловік поїхали до Кременчука, 10 – в інші регіони, 30 – переведено на посади в апараті, а одного без зволікань звільнено за «вживання» на роботі. І так буде з кожним порушником, запевнив головний патрульний. 

Віталій Мельничук, начальник Управління патрульної поліції в м.Полтава

- Обмеження суворою доганою чи переведенням в інший підрозділ, чи звільненням навіть за власним бажанням не буде. Однозначно, ці люди будуть звільнятися.

У колективі патрульних більше ніж півсотні жінок. На прес-конференції запевнили: дівчата делікатніше водять машину, краще справляються на викликах на сімейні сварки, а ще вони незамінні, коли треба провести зовнішній огляд жінки. Журналісти цікавилися, чи часто патрульні зазнають травм на роботі. Нам розповіли, що за власну безпеку під час виконання службових обов’язків узялися серйозно. За фізичний спротив копам одна особа вже притягнута до кримінальної відповідальності, троє – під слідством.

Віталій Мельничук, начальник Управління патрульної поліції в м.Полтава

- Працюючи в карному розшуці, травмування при затриманні були постійні. Кожен раз при затриманні – це або якісь ссадини, або синці, або ще щось. Раніше це замовчувалося, на даний час ми принципово ставимося до кожного такого випадку і доводимо його до логічного завершення.

За звітами прес-служби, за рік роботи підрозділу патрульні Полтави виконали більше ніж 92 тисячі завдань. Розкрили майже 200 злочинів – виявили 15 машин в розшуку, по «гарячим слідам» знайшли більше 80 грабіжників та крадіїв. Найчастіше виїжджали на конфлікти, крадіжки та сімейні сварки. Середній час прибуття на виклик – 9 хвилин 40 секунд.

Стрічка новин