У Полтаві вшанували пам'ять Миколи Гоголя

Письменницькі твори, фотографії, афіші, квитки, навіть керамічні роботи – у Полтаві відкрили виставку, присвячену 165-й річниці з дня смерті Миколи Гоголя. Понад 50 світлин, і в кожній відчувається присутність талановитого земляка.

Цим експонатом особливо пишаються у Краєзнавчому. Презентують його вперше. Кажуть: «Переносити для демонстації було страшно, бо от-от на порох розсиплеться».

Ганна Барська, організатор виставки 

- Ви самі бачите стан його збереження, дуже тонкий папір. Це афіша-програма студентського гала-вечора, який проходив у нас в Полтаві у 1910 році.

Афіші 107 років. Однак, вражає не час зберігання документу, а подія, яку анонсують на ньому. То був благодійний концерт, а кошти збирали для незаможних студентів. Є ще одна цікавинка на виставці.

ІНТЕРШУМ

- Речі родини Гоголя, а саме Миколи Бикова, який приходився йому племінником. Це трубка та рамка для фотографії.

Зібрані експонати об'єднані гоголівською тематикою. Листівки, фотографії, театральні афіші, керамічні роботи – кожна з презентованих світлин присвячена письменнику.

Тарас Козюпа, школяр

- Дуже дивно читати його твори на сторінках, але ще дивніше побачити в музеї оригінальні експонати. Наприклад, концертний квиток на ювілей або оригінальний твір «Вій».

Знайомляться з виставкою школярі та дають свою оцінку творчості Гоголя.

Дарія Фортуна, школярка

- В його творчості присутні нотки містики, також є гумор. Він майстер на всі руки. Він поєднував різні види мистецтва в своїх творах.

Тут представлено понад 50 робіт з фондової колекції Краєзнавчого музею. Розташували їх в хронологічному порядку: від найунікальніших до сучасних. Експрес-виставка «Пам'ять жива», говорять музейники, – жест вшанування пам'яті полтавського письменника Миколи Гоголя.

Стрічка новин