Українців уже заносять до червоного реєстру, а згодом перенесуть до зеленого

Цього вимагає реформування медицини. У Полтавській області, зокрема, вже працюють над створенням таких списків, аби побачити, скільки хворих мають обслуговувати на певних територіях. Чим різняться ці два реєстри, та до якого часу все ж надаватимуть первинну допомогу, навіть якщо ви не уклали договір з сімейним лікарем, – розповів на брифінг начальник Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак.

В областях мають скласти так званий червоний реєстр – список пацієнтів, які проживають на території і відносяться до обслуговування центрів первинної медико-санітарної допомоги. Іншими словами, скласти базу даних. Над цим уже працюють в Полтавській області, розповідає директор Департаменту охорони здоров'я. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Сформувавши цей червоний реєстр, ми передаємо його на перехідний період до Міністерства охорони здоров'я. Там буде створено підрозділ, який цим буде займатися. Ми передаємо кількість людей, які знаходяться на даній території. З часом пацієнт вибере собі лікаря, і ті, хто був у червоному реєстрі, – будуть у зеленому. І буде укладена декларація.

Реєстри потрібні, щоб визначити, скільки коштів знадобиться, аби держава платила лікарям за кожного пацієнта. Один медик може взяти до себе до 2 тисяч людей. Говорять, що на одного пацієнта держава виділятиме 200-250 гривень. Але достеменно ще не відомо.

Платитиме кошти Національна служба здоров'я. Для цього і потрібно укладати договір кожному пацієнту з лікарем. Офіційна домовленість називається декларація.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Навіщо потрібна декларація? Для того, щоб розібратися, хто конкретно проживає на тій чи іншій території. Прописаний він, чи вже не живе тривалий час. Щодо вибору. Ви маєте право, але у декларації виписано, що все це ви вирішуєте із лікарем: як він буде обслуговувати, що він буде робити.

Наразі деякі полтавські лікарі вже почали знайомити пацієнтів з копіями декларацій. Справжніх не видають, тож укласти угоду з лікарем, у якого ви хочете лікуватись, поки що неможливо.

Тих, хто не укладе угоду, на час перехідного періоду теж обслуговуватимуть у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Термін триватиме до 2020 року, кажуть у профільному департаменті. Але сподіватись на це не варто, бо строки міняються, і реформувати медицину в Україні хочуть швидко.

Стрічка новин