Сьогодні в Україні працює майже 86 тисяч ліфтів

Кожен третій експлуатується понад 25 років і не відповідає стандартам безпеки та якості. На повну заміну застарілих ліфтів потрібно 14 мільярдів гривень, повідомляють в Міністерстві з питань житлово-комунального господарства України. У Полтаві ліфти ремонтують за кошти державного та місцевого бюджетів. Повна заміна одного лІфта обходиться у середньому в 150 тисяч гривень. Але скоро і цієї суми буде замало.

Цей дев'ятиповерховий будинок по Великотирнівській, 37 дріб 1 у комунальну власність міста перейшов на початку року - вже тоді його чотири ліфти відслужили свій 25-річний термін і не працювали. З цього приводу мешканці написали листа до міськвиконкому - і комунальне підприємтсво «Ремліфт», яке обслуговує ліфти в будинках, підпорядкованих місту, взялося відремонтувати всі чотири. Перший ліфт вже готовий – сьогодні його оглядав інспектор технагляду.

Нові ліфти в цьому будинку на Великотирнівській, які встановлює «Ремліфт» – вітчизняного виробництва, розповідає директор підприємства Валерій Колеснік. Лебідка – з Кременчука, станція керування і проводка – київська, а купе – з Харкова. Гроші на капітальний ремонт ліфтів в цьому будинку виділило міське управління житлово-комунального господарства.

Взагалі у Полтаві сьогодні нараховується більше тисячі ліфтів. 715 з них – в будинках, які знаходяться у комунальній власності міста. 15 з них замінять вже в цьому році, зазначає Валерій Колеснік. Для цього передбачена спеціальна субвенція з державного бюджету та місцевого – всього близько півтора мільйона гривень. Але обласне управління комунального господарства, яке є розпорядником цих коштів, досі не провело на них тендер.

Стрічка новин