Стерилізація чи вбивство: який метод ефективніший у боротьбі з безпритульними тваринами

Волонтери та зоозахисники б'ють на сполох та відкривають приватні притулки. Ветеринарні лікарні задіяні у безкоштовній програмі з вакцинації та стерилізації. Органи міської влади виділяють кошти на будівництво притулку та вдаються до різноманітних заходів. Однак, ситуація залишається незмінною: безпритульні тварини нападають на людей, громадські місця переповнені безхатченками, а самі тварини стають жертвами вбивств.

Катерина Залєвська, журналіст

- Понад 100 собак та 10 кішок: гавкучі, мявкучі та менш емоційні; великі та маленькі; хтось мріє про господаря, хтось мріє про їжу; хтось у вольєрі, а хтось просто гуляє. Так виглядає пункт безпритульних тварин у Полтаві.

Надати тимчасовий притулок, нагодувати, пролікувати, направити на стерилізацію чи кастрацію – такі функції покладені на пункт перетримки безхатченків. Він розрахований на 40 місць, однак, кількість перебуваючих у ньому – в 3 рази більша. Ті безпритульні, що потрапили сюди, – щасливчики. Бо вуличне життя непередбачувано жорстоке.

Алла

- Є таке селище Вороніна, це дачний кооператив. Там 2 тижні тому розстріляли 15 собак... трупи, а крові скільки. Звертались до поліції, нам сказали: «Вистачає вбивств людей, що казати про собак».

Історія з вбивствами тварин почалась ще влітку і триває досі. 

Вікторія, волонтерка

- Є така людина, яка за фото отруєних та вбитих собак платить гроші. Про це ми вже повідомляли в поліцію.

Волонтери щодня змагаються за права тварин, годують їх, вибивають місця у списку на стерилізацію. Згодом шукають «добрі руки».

Ольга Жуковська, зоозахисниця організації «Право на життя»

- Наша мрія та мета, щоб у кожної тварини був дім. Ми працюємо над зменшенням популяції безпритульних тварин, виключно гуманним шляхом. Це відповідальне ставлення та стерилізація.

Розмноження безхатченків означає збільшення їх кількості. Тож стерилізація – один із методів контролю. Зооволонтерка Вікторія неодноразово проробляла цю процедуру самостійно – вдома. Сьогодні принесла сусідського собаку до ветеринарної служби, бо дізналась про безкоштовну програму.

Вікторія, волонтерка

- У собаки є господар, але він психічно хворий. Тричі на рік він лежить у лікарні, неодноразово собаку викидав з вікна, ми вже накладали гіпс на лапу. Йому байдуже, що собака народжує цуциків, тому я забрала і стерилізую.

Собака Душка слухняно лежить. Огляд та підготовка до анестезії – з цього починається операція зі стерилізації.

Максим Діденко, ветеринар

- Проводимо норкотизацію тварини, готуємо до операції, проводимо маніпуляції з видалення матки та яєчників і зашиваємо рану. Після цього тварина ще проходе інфузіонну терапію, щоб вийти з наркозу.

У 2016 році було простерилізовано 344 безпритульні тварини. Це означає, що народження приплоду зменшено на 10-12 тисяч.

Іван Петров, начальник Полтавської міської ветеринарної лікарні

- На базі нашої кліники проводиться стерилізація, дегельмінтизація та вакцинація тварин проти сказу.

Після численних маніпуляцій тварину випускають, але вона вже має спеціальну жовту бірку з порядковим номером. Цей знак свідчить про операцію та щеплення.

Євгенія Головня, фахівець з обліку домашніх та безпритульних тварин

- Стерилізація триватиме і надалі. Запис відбувається за телефоном: 655 - 443. Також ми виїжджаємо за викликом, якщо люди не можуть упіймати безпритульну тварину і доставити до клініки ветеринарної медицини.

Євгенія демонструє засоби вилову тварин і авто, на якому їх доставляють до клініки, і додає: «Ця послуга розповсюджується виключно на безхатченків». Діє вона вже другий рік, бо включена до міської програми з регулювання чисельності безпритульних тварин.

Микола Костенко, начальник пункту перетримки бездоглядних тварин КАТП-1628

- Згідно цієї програми передбачено багато заходів: побудова притулку для тварин, проведення стерилізації та вакцинації, реєстрація домашніх тварин.

На 2017 рік з міського бюджету передбачено 350 тисяч гривень для реалізації цієї програми. Сюди включені витрати на стерилізацію та вакцинацію, утримання та лікування безпритульних. 

Зазначимо, якщо ви побачили мертву тварину в громадському місці, телефонуйте за номером 59-70-32.

Стрічка новин