Сергій Каплін взявся контролювати ситуацію із львівським сміттям на Полтавщині

Під Кременчуком помічені автівки із львівським сміттям. Дві з них встигли розвантажитися неподалік найбільшої річки України – Дніпра. Про цю ситуацію стало відомо команді Соціал-демократичної партії. У середу її очільник Сергій Каплін разом з однодумцями прийшов до обласної прокуратури з вимогою розібратися в цій ситуації.

Сміття, яке подорожує Україною. Вже втретє за тиждень машини з непотребом ловлять на Полтавщині. Знову караван із львівськими відходами «заблукав» у Кременчуцькому районі. Особисто проконтролювати затримання підозрілих автомобілів на місце події прибув народний депутат Сергій Каплін. Водії криміналу в своїх діях не бачать. 

ІНТЕРШУМ

- Ти в будинку живеш, чи в квартирі?

- В квартирі.

- Приємно, коли сусід прийшов і поставив сміття з рибою вонючою під квартиру, під будинок. Не приємно? От ви зараз приблизно те саме робите

На автівках – тернопільські та львівські номерні знаки. Та й самі водії не приховують, звідки їдуть.

ІНТЕРШУМ

- Звідки ви? Львів?

- Так. «Львівкомунтранс». Завантажуємося там. Ми перший раз їдемо

2 машини встигли розвантажитись прямо у зеленій зоні поблизу Дніпра. На протилежному березі – Кременчук, а в смітті – купа свідчень львівського походження відходів. Невдовзі продукти гниття і хімікати опиняться в річці. 

Олександр Шамота, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) у Полтавській міськраді

- Більшої непристойності, більшої ганьби для Садового я не бачу, ніж як викидати сміття за 200 метрів до найбільшої річки, символу України - Дніпра. Вибачте мене, завтра все це сміття буде в Дніпрі, влітку ми отримаємо хвилю інфекційних захворювань в Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській області, в Херсоні. Я не розумію, чим вони думають.

Поліція затримала машини. Факти нелегального завезення сміття взяла під свій контроль прокуратура області. 

Олег Плескач, заступник прокурора Полтавської області

- Сьогодні виявлений факт перевезення сміття, зупинено 3 автомобіля, які згідно супровідних документів, везуть сміття із Львівської області. Пункт призначення написано - Полтавська область. Всього сьогодні було зупинено 7 автомобілей, які тентовані і, ймовірніше за все, перевозять сміття. За даним фактом проводиться перевірка. На даний час проводяться першочергові слідчі дії.

Вирішенням проблеми нелегального непотребу із міста Лева, кажуть в СДП, займаються вже близько місяця. Минулого тижня Сергій Каплін вже виїздив на допомогу своїм землякам із Глобиного, куди теж підкинули 5 вантажівок сміття.  

Сергій Каплін, народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії (СДП)

- Вдалося за місяць вивести за межі Полтавщини біля 20 фур, порушити кілька кримінальних справ, і сьогодні ми фактично прийшли до того, що створюємо штаб для захисту наших співгромадян, наших земляків, мешканців Полтавської області від сміття Садового.

СДП пропонує перевіряти багатотонні автівки, які перетинають межі Полтавської області, та, в разі виявлення тих, що перевозять відходи, їх блокувати. Сергій Каплін також зареєстрував у Парламенті Тимчасову слідчу комісію, щоб розібратись із незаконним вивезенням сміття зі Львова у інші міста і покарати всіх, хто засмічує Україну. 

Стрічка новин