Що робити із неоформленими землями, які обробляють?

В обласній раді шукають крайніх, хто допоможе аграріям законно сплачувати податок за використання чорнозему. Під час засідання комісії з питань аграрної політики та земельних відносин знову обговорювали цю проблему. Адже 12% землі в Полтавській області, стверджують депутати, – це тіньова економіка.

В українських селах є безліч кинутих земель. Їх обробляють місцеві фермери. Утім, узаконити це, кажуть в обласній раді, та сплачувати податки не вдається.

Валерій Капленко, голова комісії з питань аграрної політики Полтавської ОР

- 12% землі в Полтавській області – це тіньова економіка. Фермерське виробництво, одноосібники, – до 20%. Це друга форма проплати, чорний нал.

Про проблему знову говорять під час засідання комісії з питань аграрної політики в обласній раді. Землею користуються, але документів на реєстрацію не можуть отримати, говорить Валерій Капленко. 

Валерій Капленко, голова комісії з питань аграрної політики Полтавської ОР

- Знов на собі привожу приклад: 120 гектар. Три роки Держгеокадастр дав мені право на виготовлення документації. Три роки вони не дають мені паперів на реєстрацію. То вітер не звідти повіяв, то сонце не звідти зійшло, то пташка не злетіла. Три роки я ним користуюсь. Спроба завести кримінальну справу прокуратурою та УБОЗом.

Виявилось, що землі – колективна власність. Хоча ні адміністрація, ні сільрада не підтверджує своє право власності. Виходить, каже депутат, треба шукати власників, які померли багато років тому.

Але працівники фіскальної служби пояснюють, що сплачувати податок за користування треба.

Юрій Авдєєнко, заступник начальника управління  ГУ ДФС у Полтавській області

- Які є підстави у податковій, якщо вона не внесена у земельний кадастр, не визначена площа, немає грошової оцінки.

- Є все.

- Якщо все це є, але воно не оформлюється як договір оренди землі, як ви кажете, його не продовжують, – то ви вправі платити цю оренду землі. Якщо вам немає відмови.

Відповіді від представників Держгеокадастру депутати не отримали. Тому вважають: в Україні має бути єдиний податок на землю.

Стрічка новин