20 років тому у Свято-Успенському соборі відродили богослужіння

40 фотографій та з десяток документів – документальну виставку, присвячену православній церкві на Полтавщині, відкрито. Антицерковна політика, репресії, відродження та період незалежності – ці часи відобразили за допомогою архівних матеріалів.

«Набагато більше, ніж храм» – так характеризують місцеві Свято-Успенський собор у Полтаві. Старшокласниця Ольга навчається в історичному класі, поглиблене вивчення дисципліни допомагає їй охарактеризувати духовну святиню свого міста.

Ольга Царьова, старшокласниця

- Знаю, що він був збудований у стилі українського бароко, відновлений 25 років тому. А зараз він є центром волонтерського руху, де допомагають воїнам АТО, а також підпорядкований він Київському патріархату.

Православна церква на Полтавщині має насичену історію становлення. 4 періоди виділяє український історик Тарас Пустовіт. Перший – дореволюційний, другий – радянський, третій – час відбудови, і четвертий – період незалежності. 

Тарас Пустовіт, заступник директора Держархіву Полтавської області

- В цьому році 25-та річниця від часу початку Богослужінь у Свято-Успенському соборі. Ми вирішили до цієї дати провести цю виставку. До цієї пам'ятки причетно багато відомих людей. Тут молилися Котляревський, Петлюра, Величковський.

В експозиції – понад 50 архівних документів: є і фотографії, і текстові документи. Серед присутніх на виставці – ті, хто був причетний до відродження православної церкви на Полтавщині.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Бог благословив відродитися соборові. Радянська влада хотіла там збудувати різні об'єкти, але Бог цього не допустив, і собор відродився. На сьогодні це не просто культова споруда, де моляться люди. Собор відіграє ще й культурну роль.

Нагадаємо, з початком подій на Сході країни Свято-Успенський собор став ще й центром волонтерства. І досьогодні там діє організація «Полтавський Батальйон Небайдужих».

Стрічка новин