Якщо навчені – то озброєні

У Полтаві розпочали навчально-методичні збори з питань цивільного захисту. Фахівцям із районів та керівникам органів місцевого самоврядування пояснювали, як має бути організований цивільний захист після створених територіальних громад.

У Полтавській області розширюватимуть цивільний захист. За таку практику взялися у Новосанжарському районі.

Сергій Бульбаха, голова Новосанжарської РДА

- На добровільній основі через статути громадських організацій її члени, зрозуміло, які бажають, долучаються до праці в територіальній ланці підсистеми цивільного захисту.

Зокрема, громадські організації козацького спрямування, учасників бойових дій також долучатимуть до вирішення надзвичайних подій та ситуацій. Поки що таких не траплялось, але схему реагування вже мають.

Сергій Бульбаха, голова Новосанжарської РДА

- Великий район щодо лісових масивів. На випадок, наприклад, масштабних пожеж долучаються не тільки фахівці, які приписані з підприємств та організацій, пожежники, рятувальники. Долучаються добровольці з цих громадських організацій. Вони допомагатимуть координувати діяльність по евакуації, пожежогасінню.

Змінювати підходи мають у зв'язку з адміністративною реформою та створенням об'єднаних територіальних громад, кажуть обласні керівники. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Якщо ми навчені – ми озброєні. Я хотів би побажати всім учасникам сьогоднішніх зборів вийти після цих навчань більш освідченими, досвідченими, вмілими приймати рішення державного рівня кожний на своїй території.

Вчать представників районів у Полтаві під час зборів з питань цивільного захисту. Пояснюють, що територіальна громада будь-якого розміру – це вже ланка цивільного захисту, де має бути створена комісія з надзвичайних ситуацій. Тут же і відповідають на запитання. Зокрема, де брати кошти.

Віктор Стеблянко, начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА

- З точки зору діючого законодавства, дійсно, питання в Кодексі цивільного захисту не прописано. Однак, витрачати кошти об'єднаних територіальних громад на запобігання або на ліквідацію надзвичайних ситуацій не є порушенням бюджетного кодексу. І це – святий обов'язок.

Зокрема, райдержадміністрації мають допомагати громадам спрогнозувати можливі надзвичайні ситуації, а ті – підготувати мінімальні резерви, наприклад, запаси пального.

Стрічка новин