Сімейні лікарі Полтави вчаться працювати з наркотичними знеболюючими

У старій четвертій поліклініці тренінг для них провели спеціалісти міжнародного фонду «Відродження». Вони допомагали розібратися із законодавчою базою та правильним дозуванням препаратів.

Медики зізнаються: до опіоїдних знеболюючих часто упереджене ставлення як у пацієнтів, так і лікарів. Хворі бояться нарковмісної складової, а лікарі пам'ятають, що іще кілька років тому правоохоронці могли зацікавитися тим, хто виписує великі дози цих препаратів. Тим часом сильних знеболюючих потребують пацієнти на паліативній стадії, тобто, важкохворі.

Алла Івко, заступник головного лікаря центру ПМСД №2

- Лікар визначає, якого характеру біль, як він довго продовжується, і в залежності від цього визначає шкалу болю і призначає знеболювальний препарат. Починають з більш слабіших знеболюючих, в разі збільшення болю додаються опіоїдні анальгетики.

Тонкощі – як працювати із нарковмісними знеболюючими – полтавським лікарям-сімейникам роз'яснюють консультанти міжнародного фонду «Відродження». Подібні заняття структура проводить уже 3 роки. Її фахівці кажуть, що ситуація зі знеболенням паліативних хворих покращилася. Розроблені державні стандарти, а на місцях і кожен лікувальний заклад повинен мати адаптовані до них локальні протоколи надання допомоги при хронічних болях. 

Олена Коваль, консультант Міжнародного фонду «Відродження»

- Цим протоколом передбачена чітка схема – коли, як в разі звернення пацієнта, який спеціаліст, в якому обсязі та якими препаратами надає.

Лікарів зібрали у другому полтавському центрі сімейної медицини. Скоординували лекторів та слухачів спеціалісти з благодійної організації «Світло надії».

Сергій Жук, заступник директора БО «Світло надії»

- Ми вже рік як надаєм технічну підтримку управлінню охорони здоров'я в реформуванні медичної нашої галузі, а саме – первинної ланки. Не секрет, що зміниться форма та види надання послуг саме у сімейних лікарів.

Тільки у другому полтавському центрі з надання первинної медичної допомоги – до півтори сотні пацієнтів, які потребують сильного знеболення. Окрім паліативних хворих, це люди після інсультів, із діагнозом ДЦП та із пошкодженими чи ампутованими кінцівками.

Стрічка новин