Місія ОБСЄ приїхала до Полтави

Її спостерігачі виявили бажання кілька днів моніторити ситуацію у місті. Зокрема, у вівторок відвідали міську раду та зустрілися із мером Полтави. Що хоче дізнатись спеціальна моніторингова місія в Україні, яка більше працює в зоні проведення АТО, у нашому місті – вдалося дізнатися моїм колегам.

Француз Вінсент три роки працює в місії ОБСЄ. Спочатку був на Донбасі, потім – спостерігачем у Харкові. Нині на кілька днів приїхав до Полтави. Адже наразі його завдання – аналізувати зміни на мирних територіях.

Вінсент Годбійон, спостерігач ОБСЄ

- Наша функція – дивитись на ситуацію. Це все, що стосується наслідків конфлікту Донбаса на економіку. І не тільки на Донбасі, а й в Полтавській області та Сумській області. 

У першу чергу представник ОБСЄ відвідує міську раду Полтави та зустрічається із мером. Олександр Мамай не приховує: населенню все складніше сплачувати за комунальні послуги, а багато потужних підприємств скоротили виробництво.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Всі ми прекрасно знаємо, що сьогодні керівництву країни треба вживати певних заходів, аби якомога швидше об'єднувати країну. Для того, аби і наше місто, і область, і Україну виводити з економічної кризи.

Візит представників Організації з безпеки та співробітницва в Європі до Полтави передбачає не одну зустріч. Так спостерігачі запланували відвідати торгово-промислову палату. Цікавляться статистичними даними щодо рівня зарплатні полтавців та їх боргами.

Вінсент Годбійон, спостерігач ОБСЄ

- Ми дивимось на те, що підвищується оплата за комунальні послуги. Та і взагалі ми дивимось на ситуацію з тієї точки зору, що може стабілізувати чи дестабілізувати економічну та політичну ситуацію.

Очільник міста вважає: такі зустрічі необхідні, і тим паче – у формі абсолютно відкритого діалогу, бо це може змінити ситуацію в Україні на краще. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Можливо, із цією реальною картиною хтось із представників ОБСЄ, із його вищого керівництва звернеться до Уряду чи Президента нашої країни, і прийматимуть рішення, що необхідно робити. Чи, можливо, це буде якась пропозиція на МВФ для видачі додаткових коштів. Чи вони скажуть: економічна ситуація вкрай важка, але є перспектива на одужання, їх звіт прочитають більші інвестори в інших країнах і потихеньку будуть заходити і в наше місто.

Для довідки: Спеціальна моніторингова місія в Україні – це майже 700 неозброєних цивільних спостерігачів з 44 держав-учасниць ОБСЄ, які працюють по всій Україні. 600 осіб із них знаходяться на Сході. Вони ведуть власні спостереження, встановлюють факти і звітують про ситуацію з безпекою. Не розслідують та не зупиняють бойові дії, а мають сприяти припиненню вогню. Щоденні звіти місії можна переглянути на офіційному сайті: www.osce.org.

Стрічка новин