Побачити Карпати і написати свій перший роман, який виграє Всеукраїнський конкурс

Студентка столичного інституту міжнародних відносин так і зробила. І привезла до Полтави свою першу книгу, яка стала дипломантом літературного конкурсу «Коронація слова».

Марина Смагіна – студентка-п'ятикурсниця. Родом із Херсона, живе та вчиться у Києві в інституті міжнародних відносин. Вона писала вірші та невеликі оповідання. Але не друкувалась. Для багатьох стало несподіванкою, коли Марина стала дипломантом літературного конкурсу «Коронація слова» із першим містично-фантазійним романом «Волковиці».

Марина Смагіна, письменниця, автор роману «Волковиці»

- Волковиці – це село у Карпатах. Вже цим воно особливе. Але надто тим, що його не можна знайти ні на мапах, ні в довідниках, ніде. Його ніби не існує. І зайти до нього може не кожний. У цьому селі на початку ХХ століття сталася дуже особлива і дивна історія. Головна героїня роману – Марійка – дізнається про неї та про те, що ця історія – зникнення маленької дівчинки, вплинула і на її рід.

Позаминулого року, говорить дівчина, вперше їздила до Карпат. Під враженням від краєвидів та людей неочікувано навіть для себе написала те, що б і сама хотіла прочитати. Роман «Волковиці», вважає авторка, – для широкого кола читачів. Адже у ньому разом із фантастикою переплітаються звичні питання. 

Марина Смагіна, письменниця, автор роману «Волковиці»

- Історія кохання, історія зради. Це взагалі історія про час, про пам'ять, про те, як люди пов'язані одне з одним через час, і те, що вони знають про своє минуле.

Свою першу книгу Марина Смагіна представляє у Полтаві студентам в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара. І зізнається, пише нову прозу у стилі фентезі та радить усім: оприлюднювати свої твори. 

Сама ж зустріч письменниці стала першою у рамках нового проекту читальні.

Світлана Сичова, заступник директора Полт.обл.бібліотеки для юнацтва

- За фінансової підтримки управління культури полтавської облдержадміністрації він передбачає низку зустрічей наших користувачів, читачів із цікавими творчими людьми, справжніми українцями і з різних куточків країни. Проект так і називається «Українські акценти».

До бібліотеки обіцяють запрошувати музикантів, літераторів, мовознавців, митців, громадських діячів.

Стрічка новин