Під Полтавою пройшов триденний курс з виживання на «ворожій території»

Тренінг започаткований громадською організацією Центр виживання та спеціальної підготовки «SEAL» за сприяння Управління з питань цивільного захисту Полтавської облдержадміністрації та ГО «Українська тактика».

Упродовж трьох днів між селами Тростянець і Щербані Полтавської області проходив тренінг-інтенсив, первинний базовий курс виживання на так званій «ворожій території» в зоні локального конфлікту або бойових дій. Учасники тренінгу – волонтери, журналісти, які працюють в «гарячих точках», члени миротворчих місій та інші категорії осіб, які відносяться до групи ризику.

Андрій Лінніченко, командир Центру виживання та спеціальної підготовки «SEAL» 

- Ми розуміємо, що війна ведеться не фронтами, це гібридна війна, і лінія фронту змінюється постійно. У цієї категорії людей високий ризик потрапити в екстремальну ситуацію, полон. Якщо ми говоримо про спеціальні підрозділи, у них така підготовка присутня, є натовські стандарти, і то, до речі, не у всіх в Україні. Люди цивільні, які допомагають там, ті ж волонтери, у них такої підготовки взагалі не існує.

Своїми знаннями і вміннями ділилися професійні інструктори з Центру виживання і спеціальної підготовки «SEAL», а також ветерани Міністерства оборони України та спеціальних служб з практичним досвідом роботи не менше 15 років. Чоловік з позивним «Ключ» приймав участь у бойових діях на Сході країни. Наразі – інструктор з мінно-вибухової справи. 

«Ключ», інструктор 

- Ми попередньо розповідаємо, що вони можуть побачити, з чим вони можуть зіткнутися, як це можна обійти, як можна себе убезпечити. Тому що використовується не те, щоб дуже багато, а те, що заборонено конвенціями з того боку, тобто те, що заборонено, воно використовується. Саморобне теж використовується у будь-якому вигляді.

Мета такого курсу – виробити стійкі базові уміння і навички для автономного виживання в зоні бойових дій, переслідування з боку «ворожих сил», перебування у важких кліматичних умовах. Учасникам розповідали про те, як розвинути в собі здатність тактичного мислення, швидкої і адекватної оцінки екстремальної ситуації та уміння приймати рішення і ефективно діяти в складних умовах. Співорганізатором цього тренінгу виступила київська громадська організація «Українська тактика». Група інструкторів з Києва також приїхали підвищити свій рівень підготовки протягом трьох днів тренінгу. 

Євген Семенов, голова громадської організації «Українська тактика» (м.Київ)

- Ми вивчали слідопитство, уникання переслідування, виживання в лісі, перебування там вночі, як знайти їжу, як допомогти собі зігрітися, як використати будь-який предмет, який трапляється на шляху, для того, щоб протидіяти ворожому оточенню і вийти з мінімальними затратами для себе.

Серед учасників тренінгу – і одна жінка – Анна Островська. Вона – медик супроводу, а також інструктор полку спецпризначення «Дніпро-1». Та під час тренінгу була не інструктором, а курсантом. На її думку, важливо випробувати себе, зрозуміти, чи працюєш ти у правильному напрямку.

Анна Островська, учасниця тренінгу 

- Цей тренінг говорить про виживання на умовній території ворога, тому, звісно, це дуже важливо. Бо ми не потрапляємо на території ворога щодня і не випробовуємо себе там.

По завершенню тренінгу учасники отримали сертифікати, які підтверджують проходження вишкілу першого рівня з автономного виживання.

Стрічка новин