ДСНС зареєстровано понад 1 млн. внутрішньо переміщених осіб

ДСНС зареєстровано понад 1 млн. внутрішньо переміщених осіб

Жителі Донецької та Луганської областей продовжують звертатися до Міжвідомчого координаційного  штабу та регіональних штабів, що розташовані у кожній області задля отримання допомоги у переміщенні зі Сходу України.

Так, з початку проведення на Сході України антитерористичної операції, з тимчасово окупованої території та районів проведення  АТО у інших регіонах України тимчасово розміщено 1 млн. 62 тис. 460 осіб, з яких 177 тис. 516 дітей та 500 тис. 657 осіб з інвалідністю та похилого віку, у тому числі з Донецької і Луганської областей 1 млн. 39 тис. 607 осіб та Автономної Республіки Крим і міста Севастополь 22 тис. 853 особи.

Рятувальники зустрічають громадян, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції на вокзалах та координують дії щодо їх розселення і вирішення побутових питань.

Особлива увага приділяється питанню психологічної адаптації громадян на місцях тимчасового проживання. Психологи ДСНС постійно організовують для внутрішньо переміщених осіб семінари, сеанси психологічної підтримки. Так, минулого тижня співробітники психологічної служби ДСНС Хмельниччини відвідали подружжя переселенців,які прибули із міста Луганська й на даний час проживають у місті Полонному Хмельницької області. Під час бесіди психологи надали допомогу громадянам щодо зниження у них негативного психоемоційного стану, вирішення проблемних питань та адаптації до нових умов побуту.

Загалом, від початку проведення АТО на Сході країни психологи ДСНС України разом з представниками інших органів державної влади, громадських організацій надали психологічну допомогу 176 тис. 581 внутрішньо переміщеній особі, у тому числі 48 тис. 972 дітям та 30 тис. 295 особам з інвалідністю та людям похилого віку.

Також рятувальники постійно надають допомогу у розвантаженні та доставці гуманітарної допомоги як для переселенців, так і для жителів Донецької та Луганської областей. Зокрема, 23 лютого рятувальники та представники обласної організації Червоного хреста України завітали до вимушених переселенців, які проживають в смт Кострижівці Заставнівського району Чернівецької області та привезли для них гуманітарну допомогу. В смт Кострижівці тимчасовий прихисток знайшло 11 родин зі східних областей та Автономної Республіки Крим. Співробітники Служби порятунку поспілкувалися з родинами та обговорили життєво-побутові проблеми, визначивши шляхи вирішення першочергових потреб переселенців.

Крім того, минулого тижня на Донеччині рятувальники доставили гуманітарну допомогу, а саме 2310 пакунків з продуктами швидкого приготування. Гуманітарна допомога була надана Федерацією грецьких товариств України для жителів Сартани, Павлопіля, Кальчика, Зорі, Кирилівки, Калерівки, Чермалика, Орловського та Федірівки.

23 лютого рятувальники 11-го Державного пожежно-рятувального загону у селищі Трудівському Волноваського району Донецької області розвантажили вантажний автомобіль з будівельними матеріалами для місцевих жителів.

Для вирішення питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб та отримання інформації щодо вільних місць для проживання в кожному регіоні необхідно звернутися безпосередньо до регіональних штабів ДСНС України. Відповідна інформація розміщена на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій (http://www.dsns.gov.ua) та спеціально створеному ресурсі для внутрішньо переміщених осіб (http://www.vpo.gov.ua).

Стрічка новин