Сьогодні у православних християн почався Великий Піст

47 днів, аж до свята Воскресіння Христового, віряни мають утримуватися від скоромного та зайвих розваг, намагатися позбавитися своїх недоліків. Змінюється також порядок богослужінь у храмах, і навіть обстановка всередині церкви.

У Великий Піст змінюється навіть атмосфера у церкві: розп'яття посеред храму, чорне облачення священика, особливі молитви – усе має налаштовувати на покаяння та пам'ять про жертву, яку Христос приніс за все людство. 

Василь Фазан, священик

- Суть посту, в першу чергу, – це духовне звершення і духовна особиста зміна. І тому людина в період посту повинна згадати всі свої гріхи, покаятися в них і змінити своє життя.

Великий Піст – найсуворіший у церковному календарі. Він починається за 7 тижнів до Великодня та складається з Чотиридесятниці та Страсного тижня. Чотиридесятниця – це перші сорок днів посту, в цей час православні згадують піст Христа у пустелі. Страсна седмиця, тобто, останній тиждень перед Пасхою, встановлена в пам'ять про останні дні Ісуса на землі, його розп'яття та воскресіння. 

Василь Фазан, священик

- Піст триває 47 днів. І на ці 47 днів людина повинна розрахувати всі свої духовні і тілесні сили. Є непоодинокі випадки, коли людина починає вперше в житті постувати, і починає постувати дуже суворо, а потім закінчується все тим, що починає і сам піст ненавидіти, і себе за це все.

В інтернеті легко знайти таблиці із порадами, що їсти на кожен день посту. За традицією, перший день – це повне утримання від їжі. Варена їжа з олією дозволена всього кілька днів на тиждень, а риба – на Благовіщення та на Вербну неділю. Проте, щоб вибрати свою міру посту, краще порадитися зі священиком. Тим, хто тяжко працює, хворіє, а також дітям, вагітним та жінкам, які годують, дозволено скоромне. Послаблення в харчуванні радять надолужувати молитвою, читанням духовної літератури та добрими справами.

Стрічка новин