Нацбанк України спростив закордонні банківські операції українців

Нацбанк України спростив закордонні банківські операції українців

Українці зможуть класти на іноземні рахунки зароблені за кордоном гроші, а такод інвестувати свої кошти, які вони мають за межами України, без отримання ліцензій Національного банку України.

Національний банк України спростив інвестицій українських громадян за кордоном, повідомило в п'ятницю, 24 лютого, агентство "Українські новини". Відтепер українці зможуть розміщувати на закордонних рахунках іноземну валюту, яку вони отримали за межами країни, без індивідуальних ліцензій НБУ. Наприклад, можна буде класти на рахунки в іноземних банках кошти, отримані за кордоном у якості заробітної плати, стипендій, пенсій, аліментів, дивідендів тощо.

Також не потребуватимуть ліцензування інвестиції за рахунок грошей, що вже знаходяться за межами України: інвестування із закордонних рахунків та торгівля фінансовими інструментами на іноземних біржах. Ці зміни набувають чинності з 25 лютого.

Водночас індивідуальну ліцензію Нацбанку, як і раніше, треба отримувати для здійснення інвестицій за кордон з України. Національний банк України також підкреслив, що нововведення не звільняє громадян від зобов’язання декларувати доходи та сплачувати податки з них в Україні.

Стрічка новин