Синоптики радять полтавцям озброїтися гумовими чоботами

Нинішнє потепління, яким полтавців останніми днями тішить лютий, зумовлене теплим сектором циклону. У ньому знаходиться територія нашої області та більша частина України. Якої погоди нам очікувати найближчим часом, дізнавалася Аліна Красільнікова.

На вулиці ще лютий, та полтавці вже кілька днів насолоджуються весняною погодою. Це пов’язано з тим, що Полтава знаходиться у теплому секторі циклону. У Центрі з гідрометеорології розповідають, що вже з завтрашнього дня температура дещо знизиться. На вихідних очікують невелике похолодання до 3-5 градусів морозу. 

Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського обласного центру з гідрометеорології

- На початку наступного тижня вже прийдуть інтенсивні весняні процеси. Температура повітря вже з понеділка почне підвищуватись, і на весь наступний тиждень ми очікуємо температуру від -1 до +3, а денна температура буде +3 – +8 градусів тепла.

Синоптики розповідають, що при такому потеплінні очікується інтенсивне танення снігового покриву. В місті очікують велику кількість води, тому полтавцям варто озброїтися гумовими чоботами. 

Через раптові зміни погоди і перепади температури збільшується кількість пацієнтів з гіпертонічними кризами і головним болем. Про це розповідає доцент кафедри сімейної медицини і терапії Ігор Іваницький. Лікар запевняє, що з раптовими змінами зовнішніх впливів змінюється і тонус вегетативної нервової системи. Тобто, змінюється стан судин головного мозку, що призводить до головного болю.

Ігор Іваницький, доцент кафедри сімейної медицини і терапії УМСА 

- Якщо ми кажемо про метеочутливість, потрібно не забувати про захворювання, які можуть пробігати під маскою метеочутливості. Якщо це призводить до стійкого погіршення стану – треба звернутися до лікаря. Якщо ні, треба краще висипатися, давати собі змогу відпочити, вживати більше рідини, зокрема – зеленого чаю, який має тонізуючий ефект, і він більш м’яко впливає на судини, порівняно з чорним чаєм або кавою.

Попри все, синоптики обіцяють полтавцям справжню весну. Перша декада березня буде дуже теплою. Вже з 4 березня обіцяють до 10 градусів тепла без суттєвих опадів.

Стрічка новин