Знайти свій спосіб розв'язання проблеми і переконати в ньому інших

У Полтаві цього тижня стартували обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати». Протягом двох днів школярі 20 команд з усієї області змагатимуться за те, хто кращий промовець. Цього року молодь дискутуватиме про причини зміни клімату, занепад моралі та посмертне донорство.

Ірина Павліченко, учениця 10 класу Зіньківської спецшколи №1

- Саморозвиток, вміння виступати на публіці, вміння вибирати найголовніший матеріал, відповідати на питання і відчувати себе впевненою.

Для цього, кажуть полтавські школярі, вони беруть участь в змаганнях інтелектуальної гри «Дебати». Їх обласний етап нині відбувається в Полтаві. Для учнів із Зінькова – це традиція, яку в їх школі підтримують 9 років. Вони переконані, що в такий спосіб зможуть змінити щось у світі. Наприклад, ситуацію із погіршенням клімату.

Вікторія Сливкіна, учениця 10 класу Зіньківської спецшколи №1

- Люди більше дізнаються про вплив на клімат самої людини і будуть сприяти тому, щоб зменшити цей вплив, і клімат змінювався не так сильно.

З 2007 року у Полтаві фахівці обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проводять «Дебати». Організатори певні: у першу чергу, це згуртовує і вчить працювати командою. Таких цьогоріч 20 із усіх районів області.

Сама гра бере початок у палаті британських громад. Тож, теми виступів  звучать своєрідно. 

Наталія Корягіна, проректор ПОІППО ім.М.Остроградського

- У відбіркових етапах, як в англомовному, так і україномовному треці, буде така тема: «Ця палата вважає, що основною причиною забруднення довкілля є діяльність людини». У фінальному етапі в україномовному треці тема така, що «Ця палата вважає інтелектуальний розвиток людства причиною занепаду». А в англомовному треці «Ця палата вважає, що посмертне донорство має бути обов'язковим».

У журі говорять, що змагання – це набагато серйозніше, ніж просто розмови. Є у конкурсі чіткі критерії.

Світлана Бахмут, член журі гри «Дебати-2017»

- Дуже важливо чітко говорити – це ораторське мистецтво. Потім існують наступні критерії: зміст. Наведення фактів відповідно до аргументів. Потім, це стратегія і стиль. Також дуже важливою є промова 4 спікера, який має зробити детальний аналіз гри – аналітичну промову, і вказати на самі точки зіткнення, що були наведені упродовж гри.

Також оцінюють манеру, стиль подачі і наскільки вдасться сама гра. Участь у «Дебатах» традиційно беруть учні 9-11 класів.

Стрічка новин