Попрощатися з комунальними рахунками назавжди – реально

Полтавець спорудив автономний будинок із пінопласту: вода – із власної скважини, тепло – від сонячної енергії, і жодного рахунку. Секрет – у купольній формі дому та будівельних матеріалах. «Комунальна незалежність» обійшлась чоловіку у 8 тисяч американських доларів.

Ноу-хау по-полтавськи – купольний будинок із пінопласту. Тут все працює автономно: освітлення – від сонячної батареї, обігрів – від реактивної печі, а вода – із власної скважини. 

Віталій Майборода, сконструював будинок з пінопласту

- Ми його не підключаємо до мереж ні «Обленерго», ні «Полтавагаз». Він сам себе забезпечує. За рахунок чого? За допомогою енергії сонця, вітру та землі.

Будинок-сфера – це максимальна економія ресурсів, запевняє його власник та забудовник.

Віталій Майборода, сконструював будинок з пінопласту

- Кругла форма має великі переваги над традиційною прямокутною чи квадратною формою. Такий будинок значно тепліший, при будівництві ми заощаджуємо на матеріалах 30-40 відсотків.

Собівартість будматеріалів на один поверх – 4 тисячі доларів. Пінопласт, монтажна сітка та обробні матеріали – основа енергозберігаючої конструкції.

Віталій Майборода, сконструював будинок з пінопласту

- Сонце світить в це вікно, потім в це, згодом переходить в іншу кімнату. Таким чином, наповнює світлом сонячним цілий будинок. Ми використовували енергію сонця, протопили, а на ніч цього вистачає. Навіть при -15-20 градусах морозу.

Купольний дім, або будинок-сфера – називають його по-різному. Пан Віталій називає свою майбутню нанооселю «термос», і вдосконалює її різними пристроями. Один з таких – обігрівач з керамічних горщиків, всередині яких – свічка. Ця конструкція здатна підвищити температуру в будинку на 4-5 градусів.

Екоактивіст дає свою оцінку будинку з пінопласту. Каже, недоліки є. Пінопласт – це горючий матеріал, до того ж при контакті з вогнем виділяє ядовиті пари та смоли. Окрім того, він не пропускає повітря, і є гарною домівкою не тільки для людей, а й для мишей. Є, звичайно, і плюси.

Максим Макуха, експерт з питань енергоефективності

- Він якісно працює за принципом термоса, зберігає довго тепло чи холод (якщо це потрібно). Купольна форма є однією із найдосконаліших у природі. Вона при найменшій площі зіткнення із зовнішньою середою має найбільший об'єм.

Зазначимо, ідея створення будинку у формі сфери належить американському архітектору Річарду Фуллеру. Згодом концепцію підхопили в Японії та Канаді. Українці «не пасли задніх». Купольні будинки є в Ужгороді, на Закарпатті, у Рівному. Полтава також увійшла до цього списку.

Стрічка новин