«Ворог наближається» – картина, виплекана серцем

Тетяна Яблонська відома як народна художниця, яка була віддана своїй роботі, і тримала пензель до останнього дня життя. З нагоди ювілейної дати від Дня народження мисткині у Полтавській обласній бібліотеці провели вечір, присвячений одній картині художниці – «Ворог наближається».

Тетяна Яблонська – жінка, яка тримала пензля у руках до останнього подиху, відома українська художниця-живописець, двічі лауреат Сталінської премії, лауреат Премії ім.Тараса Шевченка. За самовіддане служіння Україні, зокрема, образотворчому мистецтву, визначні творчі здобутки і заслуги нагороджена званням Героя України. У лютому цього року відзначатиметься ювілейна дата – 100 років від Дня народження Тетяни Яблонської. З цієї нагоди у Полтавській обласній бібліотеці провели вечір однієї картини художниці, яка має назву «Ворог наближається».

Галина Вовченко, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності Полтавської обл.бібліотеки ім.І.Котляревського 

- Коли вона повернулася до Києва, після війни, вона була вражена тими грандіозними руйнуваннями міста, і вона написала цілу серію картин, і от серед них отака – «Ворог наближається».

Свої твори художниця писала на одному подиху. «Ворог наближається» – перша велика робота жінки. 

Марина Салюк, науковий співробітник Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Треба бачити цю картину, треба бачити її експресію, треба бачити динаміку, настрій цієї роботи. Тому що вона передає і особисті відчуття художниці, яка пережила цю трагедію, трагедію війни, біди, тривоги, напруженості.

Тетяна Нилівна щойно повернулася до Києва з евакуації, й відтворила свої переживання 41-го року. Кажуть, що війна зробила з Яблонської жінку мужню, навіть сувору. Полтава може пишатися тим, що зберігає у Художньому музеї дві роботи художниці – «Ворог наближається» і «Гончар».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію