На шкільний випускний йому подарували генеральські погони, а через 25 років на стіні закладу йому відкрили дошку

Дослужитись він встиг до звання капітана – через війну. На честь полтавця, який загинув на Сході країни у 2014-му, цієї п'ятниці на фасаді 33 гімназії з'явився пам'ятний знак. Тепер Олександра Максимова згадують як школяра-активіста та професійного військового, який одним із перших пішов на захист України.

І спортивні змагання, і участь у фольклорному колективі школи – Сашу Максимова тодішня директор 33 гімназії пам'ятає від першого дня. Він перейшов до закладу у 10 класі.

Ольга Ткач, колишня директор гімназії №33

- У школі, як він навчався, – веселий такий, життєрадісний, активний. У різних заходах. І таким він залишився у мене в пам'яті. Захоплений був особливо військовою справою. Це у нього, мабуть, спадкове. І коли я йому вручала атестат і запитала: «Саша, куди ти збираєшся?» Він відповів: «Я вже вирішив свою долю».

Олександрові навіть вручили на випускному генеральські погони. Він закінчив Полтавське вище зенітне ракетне училище, служив у Збройних силах, але так і залишився у званні капітана. Хоча, через 25 років після закінчення школи на рідній 33 гімназії йому встановили дошку.

Ольга Ткач, колишня директор гімназії №33

- Я дуже рада, що нарешті це сталося, станеться. Я дуже рада, що буде меморіальна дошка випускнику нашої школи. Він заслуговував цього і як учень, і як військовий.

Коли почалась окупація Криму, він прийшов до військкомату добровольцем. І одним із перших потрапив на Схід. 14 вересня 2014 колона Олександра прямувала для підкріплення блокпостів, але потрапила у засідку бойовиків. 

В КАДРІ: Військові: «У наших серцях він залишиться назавжди веселим, життєрадісним, порядною людиною. Слава Героям!»

Важко щось говорити рідним і близьким навіть через 2,5 роки після загибелі Олександра. Мама знаходить тільки слова вдячності.

Лариса Максимова, мама

- Педагогічному складу цієї школи, що вони допомогли мені виховати сина. Він виріс справжньою людиною. Ви вибачте, я просто не можу. Дякую...

У Полтаві встановили близько десяти дошок загиблим на Сході бійцям. Деякий час ця робота була призупинена, кажуть активісти, які займаються пам'ятними знаками. Але тепер поновлюють справу. 

Вадим Ямщиков, голова ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини»

- Наступна дошка Горячевському буде. На 25 школі. Дозвіл у нас уже давно отримано. Бо та ситуація, коли дошки побили, – ми шукали інший матеріал. І призупинили цей процес, доки не знайшли матеріал, з якого дійсно можна встановити.

Матеріал тримають у секреті. Дошки традиційно виготовляють меценати. Ціну їх не визначають. 

Стрічка новин