В обласній бібліотеці пригадали історію створення Олександрівського реального училища

З нагоди 140-річчя заснування Олександрівського реального училища у Полтавській обласній бібліотеці провели краєзнавчу годину для студентів. Присутнім розповіли про історію створення училища, як з'явився  Полтавський політехнічний коледж та про відомих випускників навчального закладу.

«Історія в людській долі і людська доля в історії» – під таким гаслом співробітники обласної бібліотеки провели краєзнавчу годину для студентів Політехнічного коледжу. Під час заходу студентам розповідали історію будівлі та відомих випускників закладу. 

Марина Фьодорова, завідуюча відділом краєзнавства Полтавської обл.бібліотеки

- Сьогоднішній захід ми приурочили до 140-річчя заснування Полтавського Олександрійського реального училища, яке було засноване 19 вересня 1876 року. Сьогодні у цьому приміщенні знаходиться Полтавський політехнічний коледж.

У 1876 році у Полтаві з’явилось Олександрівське реальне училище. Через 2 роки після відкриття навчальний заклад перемістився до будівлі, нині відомій, як приміщення Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Ірина Колечкіна, викладач політехнічного коледжу, впевнена, що подібні заходи корисні для студентів.

Ірина Колечкіна, викладач Політехнічного коледжу

- Дуже цікаво і зручно для студентів, що саме обласна бібліотека дає можливість дітям дізнатися щось нове про свій рідний заклад.

На краєзнавчу годину завітали студенти-першокурсники. Учні розповідають, що дещо з історії свого закладу знають, проте, подібні заходити вважають дуже корисними і цікавими.

Анна Громова, студентка 

- Я знаю, що в роки війни там був госпіталь, а до того було Олександрівське училище.

Єгор Синенко, студент

- Мені цікаво слухати про історію різних будівель, чим вони були раніше, про бібліотеки, про училище, для чого вони використовувалися раніше.

Стрічка новин