Можливе поновлення інтенсивних боїв на Донбасі

Можливе поновлення інтенсивних боїв на Донбасі

Виконання умов режиму припинення вогню на Донбасі не "дуже добре", заявив генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр. Мають місце обстріли із застосуванням як стрілецької зброї, так і мінометів.

Виконання умов перемир'я, попри досягнуті нові домовленості щодо припинення вогню, "не дуже добре". Про це ввечері у вівторок, 21 лютого, заявив генеральний секретар Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Ламберто Заньєр в інтерв'ю інформагенції Reuters.

У деяких районах Донбасу спостерігаються бойові дії із застосуванням переважно "легких озброєнь", пояснив Заньєр. Водночас, за його словами, "у деяких випадках також застосовуються вибухові матеріали, тобто сторони конфлікту обстрілюють одна одну з "мінометів або деяких інших видів важких озброєнь, а це - порушення режиму припинення вогню".

Також Заньєр визнав, що ситуація залишається "непевною" та вказав на потенціал для поновлення інтенсивних бойових дій на Донбасі.

Нагадаємо, під час зустрічі на полях Мюнхенської конференції з безпеки міністри закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії досягли домовленостей щодо трьох пунктів. Один з них передбачає встановлення "режиму тиші" з 20 лютого. Домовленостям передувало різке загострення збройного протистояння між урядовими військами та сепаратистами.

Стрічка новин