Творче розмаїття, або все найкраще – дітям!

Полтавську молодь залучають до килимарства та живопису. Майстер-класи з пезликом та альбомом, з ниткою та верстатом – так діти проводять позашкільний час. Як наближення весни впливає на творчий настрій дітей – знає Катерина Залєвська.

«Складнувато, але сам процес захоплює» – так про килимарство каже 9-річний Микита. Це його перший «гобеленчик», тож в хід йде не техніка, а фантазія.

Микита

- Мені це подобається, бо можна зробити все, що заманеться. Можна червоним зробити, можна синім, можна різнобарвне, коли ж малюєш, такого не дозволиш собі.

Знайомить з технікою килимарства пані Наталія. 10 років вона присвятила цьому мистецтву. Окрім виробництва килимів, має власний винахід – мініверстат з картону. Паперовий пристрій ніби-то полегшує роботу килимаря-початківця.

Наталія Дмитренко, проводить майстер-клас з килимарства

– Щоб не перебирати ручками, виставляємо таку картонову паличку, дві руки звільняються, і ми можемо ткати спокійно. 

– Але принцип дії залишається той самий? 

– Так, але простіше. Такий верстат можна закинути у портфель і піти.

За годину можна зробити міні-килим або створити малюнок. Останньому віддала перевагу Олександра. Озброївшись альбомом, фарбами та пензликом, дівчинка готова намалювати весняну пташку.

Олександра

- Вона буде жовтою, очі та дзьоб чорними, а крила будуть червоні.

Алла Тимошенко проводить майстер-клас з живопису. Однак, віддає перевагу назві «музейний урок».

Алла Тимошенко, художник-педагог

- Музейний урок сьогодні є синтетичним заходом. У нас є унікальні твори мистецтва світового рівня. Мої учні сьогодні вивчали твір анімалістичного жанру, але там зображений півень.

Килим як символ тепла, птах як символ року. Так у Полтаві готуються до наближення весни.

Стрічка новин