Велике замовлення: які озброєння купуватиме Україна у найближчі три роки

Велике замовлення: які озброєння купуватиме Україна у найближчі три роки

Державні витрати України на озброєння стануть більш ефективними, переконують в уряді. Однак лише цього недостатньо, вважають експерти.

Цього року вперше уряд України затвердив державне оборонне замовлення не на один, а на три роки наперед. За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрія Бровченка, цей крок є частиною середньострокового економічного планування. Державне оборонне замовлення на 2017-2019 роки у превалюючій частині передбачає фінансування закупівель озброєння та військової техніки, а також модернізацію існуючих зразків озброєння, відновлення виробничих потужностей українських підприємств оборонно-промислового комплексу та роботи щодо створення нових зразків озброєння. Як запевняють у мінекономіки, трирічне оборонне замовлення зробить прогнозованими видатки державного бюджету та створить умови для рівномірного завантаження підприємств оборонно-промислового комплексу та сталого розвитку їхніх потужностей.

Обкатка танка Т-80 Обкатка танка Т-80

Про формування державного оборонного замовлення щонайменше на три роки ще наприкінці січня під час засідання РНБО говорив і президент Петро Порошенко. Це, за його словами, дасть можливість "втілювати в життя найновітніші розробки українського оборонно-промислового комплексу та українських конструкторів". Попри те, що державне оборонне замовлення на 2017-2019 роки є документом з обмеженим доступом і в інтересах нацбезпеки деталі його змісту не можуть бути оприлюднені, DW з'ясувала, на що можуть піти гроші та чи дійсно перехід на трирічне планування допоможе більш ефективно використовувати держкошти та надати додатковий стимул для розвитку українсько військово-промислового комплексу.

Стрічка новин