Сьогодні – День пам'яті Героїв Небесної Сотні

У Полтаві з цієї нагоди провели мітинг-реквієм. На площі перед обласною державною адміністрацією вшанувати пам'ять полеглих зібралося кілька сотень полтавців.

Мами загиблих героїв неоголошеної війни, чиновники, активісти, студенти – у День пам'яті Героїв Небесної Сотні чимало полтавців прийшли вшанувати події 18-20 лютого 2014 року. Цими днями мирні акції на підтримку європейського вектору розвитку країни обернулися кровопролитними сутичками. 

Олександра Вінніченко, прийшла на мітинг-реквієм

Те, що відбувалося і зараз відбувається, торкається кожного. Тому ми маємо пам'ятати героїв, хто боровся і бореться також за свободу, за нас.

На мітингу-реквіємі багато студентів. Вони тримають прапор та фото героїв. 

Яна Слаба, прийшла на мітинг-реквієм

Фото одних із перших людей, загиблих на Майдані, це найперша Небесна Сотня, це люди, які боролись за нашу незалежність, за нашу гідність, за те, щоб ми спали спокійно, жили гідно в нашій країні.

Це – фото Ігоря Сердюка з Кременчука, він був одним із перших полеглих на Майдані. Йому було 44, коли отримав постріл в обличчя від «тітушок».

Наталія Чепіга, мати загиблого в АТО Миколи Чепіги

Важко це все згадувать. Але ми повинні жити, щоб навести порядок нарешті в нашій країні, щоб наші внуки, які залишилися без своїх батьків, могли під мирним небом проживать. 

Тут багато людей у формі, вони певні: Майдан був на користь країні. 

Сергій Марченко, курсант навчально-тренувального центру військ зв'язку України

Ми навіть бачимо по армії, що до цієї революції армія наша занепадала, все в нас розпадалося, після цієї революції армія наша піднялася на доволі високий рівень, ми почали вчити нову апаратуру...

Учасник Євромайдану, а зараз – депутат обласної ради Анатолій Ханко – трохи осторонь. Каже, перед очима – кадри трирічної давнини. 

Анатолій Ханко, учасник Євромайдану

Запах гарі і крові. Цей день для мене...важкий день. Оскільки тоді, якраз 20 числа, витягували хлопців поранених з Інститутської, готелю «Україна». Революція не закічнилася. Щоб перетворити в Україну, за яку ми тоді стояли і на Київському, і на Полтавському майдані, ще прийдеться боротися. 

Стрічка новин