Українським бізнесменам є куди поскаржитись

Українським бізнесменам є куди поскаржитись, якщо вони страждають від тиску чи незаконних дій податківців, правоохоронців або представників влади. Мало кому відомо, однак майже 2 роки тому в Україні запрацювала Рада бізнес-омбудсмена, і за отриманими скаргами підприємців їм вдалося компенсувати понад 8 мільярдів гривень. На що ж скаржаться представники бізнесу, і як впливають на відповідні органи працівники Ради – у Полтаві особисто розповів під час візиту бізнес-омбудсмен України. 

До Полтави приїхав бізнес-омбудсмен України. Зустріч із ним не закрита – в обласній адміністрації послухати його та розповісти про власні проблеми прийшли місцеві підприємці.

/Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА
Обговорити питання, які виникають на сьогоднішній день. Існують у нафтогазовій галузі, аграрному комплексі/

«Омбудсмен» буквально означає «представник». У світі це посадова особа, яка контролює дотримання прав людини та громадянина. У деяких країнах створюють омбудсменів у різних сферах, які вважають пріоритетними чи найбільш проблемними. Бізнес-омбудсмен, відповідно, має захищати законні праві та інтереси бізнесу – як вітчизняного, так і закордонного – перед органами державної влади як всередині країни, так і за її межами.
В Україні Рада бізнес-омбудсмена запрацювала у 2015 році. Її перший і нині діючий очільник відвідує різні регіони країни.

/Альгірдас Шемета, бізнес-омбудсмен в Україні
Всі ці зустрічі зазвичай дають дуже позитивні імпульси. І в нашій роботі – ми краще розуміємо, з якими проблемами стикається бізнес у регіоні. На цій основі готуємо пропозиції як уряду, так і різним відомствам. Наші основні завдання – сприяти боротьбі з корупцією та іншими неправомірними діями з боку державних органів, сприяти підвищенню інвестиційної привабливості України/

Рада бізнес-омбудсмена – консультативний орган при Кабміні, фінансується повністю міжнародними донорами.
За майже 2 роки отримали понад півтори тисячі скарг від підприємців. Відкрили тисячу розслідувань. Найбільше питань виникає у столиці та промислових регіонах – Харкові, Дніпрі, Одесі. Полтава – на 10 місці серед скаржників. Претензій найбільше мають до фіскальної служби, органів місцевої влади, силових структур.

/Альгірдас Шемета, бізнес-омбудсмен в Україні
Починаючи з проблем, пов'язаних із відшкодуванням ПДВ, електронним амністуванням ПДВ, розрив договорів з електронного надання документів, і закінчуючи кримінальними справами, відкритими проти бізнесу/

Зокрема, звітує бізнес-омбудсмен, полтавським підприємцям допомогли відшкодувати 51 мільйон гривень ПДВ.

Стрічка новин