Полтавський історик написав книгу за матеріалами розсекречених архівів СБУ

Полтавський історик написав книгу за матеріалами розсекречених архівів СБУ. Трагедія кобзарів, зіньківська катівня, підпільний визвольний рух на Полтавщині – автор стверджує, що інформація, яку він оприлюднив, досі ніде не звучала. На презентації видання була наша знімальна група.  

Це вже 13-та монографія Віктора Ревегука на тему "Полтавщина. Протибільшовицький рух опору 20-30-х років". Книга включає 10 різних нарисів - про повстанців, підпільні організації Полтавщини, трагедію Української автокефальної православної церкви, а ще - трагедію кобзарів. У кількох районах Полтавщини були їх потужні осередки.

/Віктор Ревегук, історик, автор книги
В кінці 32 року був скликаний з'їзд в Харкові, і під Харковом їх всіх розстріляли. Вони будили патріотичні почуття, оспівували героїчне минуле українське. Але це ж не вписувалося в комуністичний режим/

Також Віктор Ревегук написав про жахи Зіньківської катівні НКВС. Автор вказує прізвища начальників, які, вислужуючись перед владою, фабрикували справи.

/Віктор Ревегук, історик, автор книги
Зараз воно смішно, розумієте, - полки повстанські, дивізії повстанські, там батальйони і так далі, чого не було. Вигадували, потім катували/

Книга вийшла як соціально значуща за кошти обласного бюджету накладом у 300 примірників. Видання презентували у Краєзнавчому музеї. Тут кажуть: вона посяде почесне місце в експозиції.

/Валентина Клочко, зав.відділом новітньої історії Полтавського Краєзнавчого музею
Саме Голодомор 32-33 років і репресії 37-38, вони перервали оцю боротьбу українського народу за свою державність/

Матеріали автор збирав у відомчому архіві СБУ. За часів Президента Ющенка справи початку 20 століття розсекретили. Про злочини радянської влади заговорили вголос. Архівами зацікавилися історики, науковці та рідні людей, які зазнали репресій.

/Олена Євдокимова, адміністратор інформаційно-довідкової зали архіву СБУ у Полтавській області
Будь-ласка, ми запрошуємо в свій архів всіх бажаючих, хто хоче ознайомитися із архівними кримінальними справами періоду з 19 по 50-1 роки/

У виданні Віктора Ревегука представлена інформація, досі не оприлюднена. Книгу називають цінною для тих, хто цікавиться історією України періоду 20-30 років минулого століття.

Стрічка новин