Без світла і води – чи готові у Полтаві до надзвичайних ситуацій?

Що робити полтавцям, якщо у місті не стане електропостачання? З'ясувати, чи матимуть люди доступ до головних умов прожиття, цього тижня взялися наші журналісти. Зовсім нещодавно через обстріли на Сході країни без світла і головного елемента життєзабезпечення – води – залишились жителі Авідіївки. Гуманітарну допомогу збирали по всій державі. А питну рідину привозили автомобілями. Зокрема, полтавці також надали неабияку підтримку Сходу. Втім, чи готові, та як діятимуть у нашому місті у випадку надзвичайної події – ми розкажемо далі.

Де брати воду, якщо її не буде? Після значних обстрілів в Авдіївці, коли люди залишились без світла і, відповідно, без забезпечення життєво-необхідною рідиною, до виправлення ситуації українців шукали шляхи вирішення проблеми. Зокрема, воду для питних потреб привозили транспортом.
Виявляється, у Полтаві на випадок надзвичайної події ще 2 роки тому комунальники взялися прорахувати проблему наперед. І підготувались до неї.
Пункт перший – енергія. На випадок відключення об'єктів від електропостачання Полтаві необхідні мобільні електростанції або ж генератори.

/Світлана Рибалко, начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС у Полтавській області
Наша електростанція тільки повернулася кілька днів тому. Потужністю 200 кіловат повернулася тільки з Авдіївки/

Допомогти забезпечити критичні об'єкти – насосні станції, хлібзаводи, лікарні, котельні енергією можуть рятувальники. У державній службі надзвичайних ситуацій мають чим зарадити – кілька мобільних електропідстанцій потужністю 200 та 500 кіловат, говорять, є. Їх неодноразово використовували і на території Полтавської області, і в інших містах, навіть за кордоном.

/Світлана Рибалко, начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС у Полтавській області
Вона під'їжджає, стає, вона повністю мобільна. Звісно, вона використовує пальне, відповідно до її потужності. Від 50 до 150 літрів палива за 1 годину. Скільки треба – стільки вона буде працювати/

Пункт другий – вода.
Система її постачання у Полтаві – це 5 водозаборів. Комунальники говорять, вона вже розрахована на випадок надзвичайних подій. Бо пошкодження одного із них не означає зупинки всієї мережі.

/Василь Забишний, головний фахівець відділу оптимізації водопостачання
Водозабори так розташовані кільцем навколо Полтави, що в разі виходу і трьох водозаборів два все-одно забезпечать місто водою/

З початком подій на Сході України полтавці взялися розробляти «аварійні» альтернативи системі водоподачі. Перше – ось така шафа. Для страхування непрацюючого водозабору. Вона – у павільйоні свердловин. Без неї дизель-генератор просто неможливо буде використовувати. Комунальники змайстрували управління для його підключення. Розрахований він на потужність у 200 кіловат. Під'єднання – через вікно. І далі можна живити насосні агрегати і качати з резервувару чистої води.

/Олександр Сорока, заступник головного енергетика КП «Полтававодоканал»
Ми придбали автоматичний вимикач, контактор, і тут знаходиться мінімальний захист – контактний захист. Якщо виникає надзвичайна ситуація – ми переключаємось від плавного пуску напряму. І прямий пуск виходить. Тобто, скважина працює і люди забезпечені водою/

А це – стендер, винахід, який можна буде перевезти та підключити до пожежного гідранта. Він швидко збирається для того, аби люди могли набрати питну воду.

/В'ячеслав Навроцький, начальник служби цивільного захисту КП «Полтававодоканал»
Будуть запущені насосні агрегати, і піде подача води в нижніх районах міста – це мікрорайон Левада. Він буде встановлений в мікрорайоні Левада, і звідти буде проходити подача води/

В інші частини міста воду планують підвозити технікою. Однак, зізнаються: для цього потрібні спеціалізовані машини. Трьох одиниць, аби забезпечувати жителів міста водою у разі надзвичайних ситуацій, було б достатньо.

Стрічка новин