По 30 будинкам Полтави запущений процес їхньої передачі з балансу ЖЕО-2 до ОСББ

По 30 будинкам Полтави запущений процес їхньої передачі з балансу ЖЕО-2 до ОСББ. Про це на прес-конференції повідомив заступник міського голови Олексій Чепурко. Посадовець також представив точку зору міської ради з приводу закидів від представників громадськості про буцім-то затягування цього процесу. Подробиці – далі у випуску.

На останній сесії Полтавської міської ради жваво обговорювалося питання про передачу будинків міста з балансу КП «ЖЕО-2» до ОСББ. Тоді у громадськості подив та обурення викликала фраза «Без переходу права власності». За рішення депутати проголосували, проте питання від цього не зникли. Пояснювати ситуацію, що склалася у Полтаві із передачею будинків до ОСББ, взявся профільний заступник міського голови Олексій Чепурко. Посадовець зазначає: все почалося із листа Державної фіскальної служби у серпні минулого року.

/Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови
Податківці повідомили нас, що в разі списання чи безоплатної передачі будинків комунальним підприємствам буде нарахований податок на прибуток. Зрозуміло, що нас це мало влаштовувало. Тому на той момент ми вже передали 3 чи 4 будинки, ми зупинили цей процес/

На сесії у вересні депутати мали голосувати за передачу 15 будинків до ОСББ. Проте цей проект рішення тоді був знятий із порядку денного. Потім були інші листи від міської ради до фіскальної служби. Виявилося, що «без переходу права власності» податок на прибуток нараховуватися не буде. Саме тому у рішенні з'явилася ця фраза.

/Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови
Справа в тому, що, згідно з чинним законодавством, рішеннями Верховного Суду України мешканці приватизованих квартир уже є співвласниками цих багатоквартирних будинків. Просто так історично склалося, що зараз частина цих будинків знаходиться на балансі ЖЕО-2 (в обслуговуванні) і, згідно з договорами, ЖЕО-2 надає послуги мешканцям з обслуговування цих будинків/

Відтак, із 76 будинків, документи на оформлення ОСББ яких нині знаходяться у міській раді, по 30 процес передачі вже запущений, каже Олексій Чепурко. Решта перевіряється, розглядаються скарги тощо. На наступній сесії процес передачі будинків продовжать.

Стрічка новин