Колишню залізничну, а нині – 3 МКЛ з робочим візитом відвідав Олександр Мамай

Колишню залізничну, а нині – третю міську лікарню з робочим візитом сьогодні відвідав мер Олександр Мамай. Ще минулого року лікарня перейшла до комунальної власності і фінансується з міського бюджету. За словами мера, з цьогорічної казни на неї виділили 10 млн гривень. Подробиці – у сюжеті Аліни Красільнікової.

У минулому році полтавська залізнична лікарня перейшла з відання «Південної залізниці» до комунальної власності. Тобто, фінансування лікарні тепер здійснюється з міського бюджету. Наразі заклад – у жахливому стані – більшість приміщень вже давно не бачили капітального ремонту. З цього приводу до лікарні з робочим візитом завітав мер Полтави Олександр Мамай. Головний лікар продемонстрував міському голові кожне відділення і розповів про головні проблеми лікарні.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
На сьогоднішній день прийнято рішення мною і депутатами Полтавської міської ради про виділення понад 10 млн коштів. Це, безумовно, дуже великі кошти, але це невеликі кошти для того, щоб відремонтувати всю цю лікарню. Із сьогодні все будемо розпочинати з малого. Спочатку зробимо приймальне відділення, зробимо травматологічне відділення/

Кожного року з міського бюджету спрямовуються кошти на вирішення потреб міських лікарень. Фінансуються ремонти, придбання нового медичного обладання, відкриття оновлених амбулаторій, покрщення умов для пацієнтів та персоналу. Головний лікар 3-ої лікарні Анатолій Рудич говорить, що заклад не бачив ремонту близько 20 років. Та одразу після того, як лікарня перейшла у комунальну власність міста, відчутною стала підтримка та увага з боку міської влади і міського голови особисто.

/Анатолій Рудич, головний лікар 3-ї міської клінічної лікарні
Чесно кажучи, я навіть не сподівався, що можуть виділити такі кошти для ремонту, для підтримання лікарні, тому що ви всі прекрасно розумієте, що покращення умов – це покращення надання якості медичної допомоги/

Міський голова зустрівся із медичним персоналом лікарні, у формі діалогу вирішували, з чого почати покращення лікарні. Зійшлися на тому, що завідуючі відділеннями подадуть списки усього необхідного, після чого мер міста разом із головним лікарем розглянуть його і вирішать, на що витратити виділені кошти в першу чергу. Лікар-анестезіолог Володимир Гусаченко у цій лікарні працює з 1996 року. Говорить, заклад потребує нового обладнання, зокрема – дихальні апарати.

/Володимир Гусаченко, лікар-анестезіолог
Дихательні апарати є у нас ще з радянських часів, 67 року, і вони працюють, є вже й українські фази, там одна-дві, а треба хоча б ще дві. А все впирається, звісно, в вартість. У тому році десь один апарат коштував 100 тисяч/

Олександр Мамай запевнив, що цього року намагатимуться оновити і старе обладнання. Мер наголосив, що, не дивлячись на жахливий стан лікарні, міська рада докладе зусиль до того, щоб вона була не гіршою за інші міські лікарні, і отримала кошти на все необхідне для надання якісних медичних послуг.

Стрічка новин