У Полтаві презентували портал, який дозволяє контролювати бюджетні гроші на будівництво

Контроль за використанням бюджетних коштів на будівництво – за допомогою кількох кліків на комп'ютері. У Полтаві презентували портал «Будуємо прозоро!». Цю інформацію звичайні громадяни могли отримати і раніше, проте за допомогою нового порталу зробити це можна, навіть не встаючи з дивану. Як працює сайт, та хто з інших областей України вже зацікавився цим нововведенням, – на прес-конференції розповіли його творці.

Портал «Будуємо прозоро!» – спільний проект Управління капітального будівництва обладміністрації та ГО «Інститут аналітики та адвокації». Від ідеї його створення до реального втілення у життя минуло два тижні. У четвер на прес-конференції новий сайт презентують полтавським журналістам.

/Тимофій Голбан, начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА
Реально в один-два кліки ви можете побачити досить багато інформації про використання бюджетних коштів. За допомогою цього порталу ви можете відслідковувати всі будівництва, які на сьогоднішній день ведуться за кошти бюджету обласного чи державного, замовником якого є управління капітального будівництва Полтавської ОДА/

Користувач отримує інформацію про замовника будівництва, підрядника, вартість проекту. Крім цього, може перейти на сторінку відповідної закупівлі на сайті «ProZorro». Проект унікальний для України, і досвідом Полтавщини в цьому плані вже зацікавилися інші регіони.

/Юрій Нестуля, виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації»
Вже Одеська область навіть звернулася з проханням передати їм подібний сайт для того, щоб вони могли адмініструвати свою інформацію на ньому. Проект, який міститиме в собі збір подібної інформації. По суті, вона і так є вся відкритою, але цей портал, він буде систематизувати все в одній точці/

Поки що портал містить інформацію про забудови в обласному центрі. Наступний крок, запевняють в облдержадміністрації, – залучити до його наповнення відомості про будівництво з районів. Це стане можливим вже у березні.

Стрічка новин