У будинках без теплових лічильників за січень мешканці сплатять менше, ніж у тарифі

У січні полтавці, будинки яких не обладнані тепловими лічильниками, сплатять за тепло менше, аніж було закладено у діючому тарифі. Усе через застосування Постанови Кабінету Міністрів України, прийнятої наприкінці 2015 року. У ній йдеться про необхідність коригування цих нарахувань, залежно від температури зовнішнього повітря. У платіжках споживачів вартість опалення змінюється в більший чи менший бік в залежності від фактичної температури повітря та її показників у відповідному місяці, закладених в тариф. Ситуацію із коригуваннями нашим журналістам роз'яснювали на підприємстві «Полтаватеплоенерго».

Із грудня 2015 року набрала чинності постанова, у якій йдеться про коригування нарахувань мешканцям багатоповерхівок, не обладнаних тепловими лічильниками, за послугу централізованого опалення в залежності від середньомісячної температури зовнішнього повітря у кожному окремому місяці. Відтак у платіжках за опалення, які надходять до полтавців, вони щоразу виявляють нові суми. Останні, пояснюють фахівці підприємства «Полтаватеплоенерго», розраховуються за методикою, яка коригує нарахування за послугу в залежності від фактичної температури і тієї температури, яка закладена в тарифі для кожного місяця опалювального періоду.

/Роман Кашин, заступник ген. директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
При коригуванні на температуру коригується середньомісячний тариф - тобто, в теплі місяці опалювального періоду фактично мешканці переплачують за послугу, але в холодні місяці не доплачують. Це можна побачити на прикладі листопада місяця, коли вартість послуги склала 36 грн 84 коп без лічильників, а в січні місяці, які скоро мешканці отримають в рахунках, вартість метра квадратного складе 29 грн 22 коп/

У попередньому опалювальному періоді таке температурне коригування відбувалося переважно у бік зменшення, адже зима була відносно теплою. Винятком був хіба що минулорічний січень. Загалом, за підсумками опалювального сезону 2015-2016 рр. сума коригувань склала 26 млн гривень, що на 9% менше суми, закладеної в чинний тариф. Ця методика нарахувань, говорять спеціалісти, стосується виключно будинків, які не обладнані приладами обліку теплової енергії. Для тих же полтавців, котрі мешкають у будинках із загальнобудинковим лічильником, суми оплати визначаються за обсягами фактично спожитої мешканцями будинку теплової енергії та для оплати розподіляються пропорційно опалювальної площі кожної оселі. Вартість опалення одного квадратного метру залежить від багатьох факторів, ключовим з яких є конструктивні особливості самого будинку, зокрема, його поверховість. Як правило, у перерахунку на квадратний метр опалювальної площі, вартість опалення у стандартній 9-10-типоверхівці менша за вартість у 2-3-и поверхових житлових будинках. Інколи це відхилення є досить значним. Нагадаємо, торік тепловими лічильниками були обладнані понад 300 житлових будинків нашого міста, і нині співробітники підприємства мають можливість дистанційно здійснювати моніторинг та контроль обсягів споживання теплової енергії значної частини житлового фонду із подібними приладами.

/Дмитро Дударенко, провідний інженер служби приладів обліку та контролю за якістю теплопостачання ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
При встановленні приладів обліку також були обладнані системи опалення модемами, що дає змогу передачі даних на відстань без того, щоб потрапляти кожного разу в підвал будинку. Це дає змогу також контролювати на відстані показники приладів обліку, слідкувати за параметрами теплоносія/

А ще – своєчасно реагувати на погіршення якості послуг з централізованого опалення. Адже, говорить Роман Кашин, до підприємства інколи надходять подібні звернення від споживачів.

/Роман Кашин, заступник ген. директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Це або невміле регулювання обсягів теплової енергії, нерівномірний розподіл по будинку внаслідок неробочого стану запірно-регулюючої арматури, або якісь самовільні зміни самих мешканців/

У разі виникнення нарікань на якість послуг на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» радять звертатися у робочий час - до його служби контролю якості за номером 510-481, або ж цілодобово - до виробничо-диспетчерської служби підприємства за телефоном 510-400.

Стрічка новин