Блок Юлії Тимошенко ініціює референдум для прийняття нової Конституції

З цією метою у Полтаві провели збори, аби обрати ініціативну групу, яка в майбутньому і організує збір підписів громадян. Такий крок, переконані бютівці, допоможе вивести Україну з кризи.

Нинішній Основний закон України цілком відповідає кращим зразкам Конституцій європейських країн і вмістив у собі найкращі положення, говорить голова Полтавської обласної організації партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»» Вадим Петренко. Та все ж залишається кілька моментів, які українська Конституція не врегулювала. Незадоволені члени БЮТ і конституційною реформою 2004-го року, яка, на їх думку, ще більше поглибила кризу в країні.

Саме референдум, на якому люди повинні визначитися, в якій державі та з якою формою правління вони хочуть жити, здатен вивести країну з кризи, переконані члени блоку. На референдум планують винести питання, відповіді на які стануть основою нової Конституції. Питання стосуються форми правління в Україні, правосуддя, місцевого самоврядування, контролю за владою, а саме – статусу парламентської опозиції, скасування недоторканності, скасування пільг, відповідальності депутатів та народовладдя.

Нині ж пройшли збори членів Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», на яких обрали ініціативну групу. Саме вона, після реєстрації в Центральній виборчій комісії, буде займатися організацією зборів підписів громадян. Такі збори бютівців мають відбутися по всій країні. Аби референдум відбувся, на його підтримку мають виступити не менше трьох мільйонів українців.

Стрічка новин