Атовці, які брали участь у бойових діях, мають шанс на кар'єрне зростання

Атовці, які брали участь у бойових діях, мають шанс на кар'єрне зростання. У навчальному центрі військ зв'язку Збройних сил України готують миротворців. Робота військовим у різних країнах світу вимагає досвіду та відмінного знання іноземної. Як готують миротворців у Полтаві – в сюжеті Олени Ляшенко.

Англійська – основна мова комунікації в місіях, де служать миротворці, та мова ведення радіопереговорів. Нею займаються за особливими програмами.

/Марина Петрова, викладає англійську для миротворців
Це програма по стандарту НАТО, їм потрібно досягнути цього рівня, це необхідний мінімальний рівень/

Граматика, аутентичні тексти і специфічна військова лексика за півтора-три місяці миротворці мають опанувати базовий курс.
У полтавському навчальному центрі військ зв'язку ЗСУ готують миротворців-зв'язківців. Тутешні випускники виконують завдання у Ліберії, Конго та Косово. Просто зараз на спеціальній підготовці чоловіки слухають, як працювати із кабельним середовищем.

/Роман Кабакчей, викладач циклової комісії підготовки спеціалістів зв'язку для миротворчих підрозділів ЗСУ
Готуємо конкретно ми зараз спеціалістів зв'язку у Ліберію, місію ООН у Ліберію, зв'язківці переважно знаходяться тут, їх основна мета – це забезпечити зв'язок у місії, конкретно – у контингенті/

Дехто з них уже має миротворчий досвід. Миротворці діляться: треба бути готовими до культурних особливостей іншої країни та складнощів військової служби. Сергій Нуждін у 2006 служив у Ліберії, відповідав за засоби зв'язку і технічне забезпечення польотів.

/Сергій Нуждін, начальник вузла зв'язку та радіотехнічного забезпечення В/Ч А 1604 м.Херсон
Потрібно їхати туди з упевненістю, що та техніка, яка там є, щоб ти вмів її якісно експлуатувати, тому що там реальна робота, так як і зараз в зоні АТО/

Залежно від виду завдання та від того, куди направлять миротворця, навчання триває від 1,5 до 3 місяців. Спеціалісти циклової комісії кажуть: бути миротворцем престижно.

/Сергій Михайліченко, начальник циклової комісії підготовки спеціалістів зв'язку для миротворчих підрозділів ЗСУ
Іде оплата від місії ООН і є спеціальне фінансове забезпечення для миротворців, ну я не буду казати, тому що кожен з них, хто їде, вони знають про це. Це дуже гарна заробітна плата/

Бути миротворцем має право кожен військовослужбовець, який бездоганно відслужив хоча б один контракт та брав участь у бойових діях на Донбасі. Навчання безкоштовне. Для довідки: Центр підготовки спеціалістів зв'язку для миротворчих підрозділів на базі 179-го тренувального центру з’явився у 2009.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію